Jak vybrat pracovní plošinu? Je to jednoduché

Chystáte se na koupi pracovní plošiny? Pokud ano, tak vám přinášíme jednoduchý návod, jak se ve světě pracovních plošin neztratit.

Půjčovna pracovní plošiny může krátkodobě vyřešit váš problém. Pokud ale chcete založit stavební firmu, nebo víte, že ji budete potřebovat velice často, nemá smysl si tento stroj kupovat. V následujících řádcích vám tedy ukážeme, jak tento stroj správně vybrat.

Půjčovna, nebo nákup?

Nejprve si určete, jak dlouho a jak často budete pracovní plošinu potřebovat. V závislosti na vašich požadavcích pak můžete určit, jestli se vám koupě vůbec vyplatí. Pracovní plošiny zpravidla pořídíte v řádech milionů korun. Pokud pořídíte stroj z druhé ruky, můžete výrazně ušetřit, ale na druhou stranu nemáte žádnou záruku bezpečnosti a kvality.

Pokud ale nebudete pracovní plošinu potřebovat příliš často, můžete sáhnout po půjčovně. Nejedna půjčovna plošin Praha nabízí široký vozový park, z něhož si vyberou firmy i jednotlivci. Ceny jsou přitom velice příznivé. Mějte ale na paměti, že v případě dlouhodobého pronájmu příliš neušetříte. V určitém bodě totiž začnete prodělávat a stroj vás bude stát mnohem víc, než kdybyste si ho pořídili.

Typy pracovních plošin

Před samotným nákupem už si pak stačí určit, jaký typ pracovní plošiny vlastně budete potřebovat. Můžete vybírat ze zvedacích a teleskopických plošin. Klasická zvedací plošina se vyznačuje především jednoduchým ovládáním, snadnou přepravou a nízkými provozními náklady. K údržbě nebo montážím pak tuto plošinu můžete používat až do výšky 28 metrů.

Teleskopická zvedací plošina funguje velice podobě. Jednoduše se ovládá a je také velice spolehlivá. Umožní vám pohyb ze země až do výšky 20,5 metrů. Disponuje také poměrně velkým dosahem. Pro větší bezpečnost jsou vybaveny kovou klecí nebo klecí ze skleněných vláken. Nemusíte se tak bát, že byste se vy nebo výši pracovníci zranili.