Online porada se od té klasické výrazně odlišuje. V tomto článku vám tedy přinášíme tři tipy, jak se během ní správně chovat.

Dnešní doba je zvláštní. Nemůžete se setkávat ve větších skupinkách a některé obory dokonce úplně migrovaly do online prostoru. To znamená, že se musíte přizpůsobit i vy. V tomto článku vám tedy přinášíme tři tipy, jak se chovat při online poradě.

Vhodné oblečení

To, že pracujete z domu, neznamená, že se můžete oblékat, jak chcete. Pokud zrovna neběží online porada a nejsou na vás upřeny oči všech zúčastněných, tak to samozřejmě nevadí, při videokonferenci byste se ale měli vhodně obléct. Oblékněte si to, co byste si vzali do práce. Tím dodáte poradě vážnost, kterou si dozajista zaslouží.

Neskákejte do řeči

Mluvit během online porady je mnohem náročnější než během té klasické. I proto je potřeba při každé rozumné poradě určit moderátora. Ten bude celou diskuzi hlídat a dávat prostor těm, kteří zrovna mají co říct. Pokud ale moderátora na poradě nemáte, neznamená to, že si můžete volně povídat mezi sebou. Když někdo mluví, respektujte to a počkejte si na svoji šanci. Rozhodně nikomu neskákejte do řeči, protože by se z celé porady mohl stát paskvil, z něhož si nikdo nic neodnese.

Dívejte se do kamery

Online porada je odlišná i v dalším aspektu. Na své kolegy sice vidíte, ale nemůžete jim koukat přímo do očí. A pokud to uděláte, bude to vypadat, že jste úplně mimo. Jestliže tedy budete mluvit, místo do monitoru se dívejte do kamery. Bude to vypadat, jako byste se svým kolegům dívali do očí. Kameru poté nevypínejte, i když přestanete mluvit a je vám to nepříjemné. Můžete ji vypnout jen v případě, že o to moderátor nebo vedoucí výslovně požádá. V opačném případě je to nepřípustné.