U každého automobilu, bez ohledu na značku či počet ujetých kilometrů, lze zvýšit výkon jeho motoru. Musí to však být provedeno profesionálně, aby nedošlo k žádnému poškození. Zvýšení výkonu motoru, čemuž se říká chiptuning, provádí společnost Chiptuning Praha. K této činnosti má povolení od příslušných úřadů a disponuje i potřebnou technologií. Zásah je proto naprosto legální a homologovaná úprava se zapisuje do technického průkazu. Ohlasy dosavadních klientů svědčí o jejich spokojenosti a rovněž potvrdili, že při následné kontrole v STK včetně měření emisí se dosud nikdo z nich nesetkal s žádnými komplikacemi.

Co je chiptuning a jak se provádí

Jednoduše řečeno jde o zvýšení výkonu motoru. Chiptunig může být proveden o jakéhokoliv motorového vozidla, ovšem při splnění jediné podmínky, kterou je bezvadný technický stav motoru a jeho příslušenství. Proto je nezbytnou součástí této metody zjišťování technického stavu a v případě odhalení závad, jejich odstranění. Samotný chiptuning spočívá v úpravě softwaru řídící jednotky motoru, což vede ke zvýšení jeho výkonu. Nejprve se tedy kontroluje technický stav motoru a jeho příslušenství a měří stávající výkon motoru na válcové brzdě.

Jaký má chiptuning efekt?

Tuning motoru se provádí metodou Camp Performance Chiptuning a pomocí nejmodernější technologie za použití dokonalých přístrojů. Výsledný efekt spočívá ve zlepšení točivého momentu a zvýšení celkového výkonu motoru. Řidič to v provozu pozná tak, že zaregistruje lepší dynamiku a akceleraci vozidla. Další přínosem je pro někoho překvapivé snížení spotřeby pohonných hmot. V ideálním případě může tato úspora dosáhnout až 15% oproti původní spotřebě.

Obavy z negativních dopadů jsou zbytečné

Provedený chiptuning nemá žádný vliv na životnost motoru a nezmění se ani úroveň emisí, které zůstanou na úrovni požadované jak českými, tak evropskými normami. Chiptuning Praha vám vydá doklad o provedení chiptuningu v podobě grafu, který slouží jako protokol. Ten slouží pro případ, pokud byste chtěli vrátit nově nastavené hodnoty na původní úroveň.