Naskytla se vám příležitost ke skvělé investici v podobě bytového domu? Zdědili jste nemovitost a bytové jednotky hodláte pronajímat? Pouze nákupem a pronájmem vaše starosti o dům rozhodně nekončí. Nájemníci mají nárok na údržbu domu, kterou je ze zákona majitel povinen zajistit. Někteří majitelé se dům postarají sami, ale je to spíše ve výjimečných případech. Další možností je určení správce, který zpravidla dům obývá. Správce sám obstarává drobné opravy a na velké zajišťuje firmy či řemeslníky, kteří se na daný problém specializují. Další možností je najmutí externí společnosti, která se stará o celý bezproblémový chod domu.

V čem spočívá správa nemovitosti?

Správa nemovitosti jsou veškeré činnosti, které zajišťují bezproblémový a hladký chod domu, včetně všech domácností. Tyto činnosti zahrnují opravy a odstranění překážek, které brání obyvatelům v běžném užívání domu. Spolehlivá správa budov se snaží takovým překážkám předejít, proto se o dům stará pečlivě a aktivně komunikuje s nájemníky a majitelem domu.

Správa nemovitostí se netýká pouze bytových domů, ale také administrativních budov. Smlouvy pro bytové a nebytové prostory jsou rozdílné a řídí se odlišným zákonem.

Co správa nemovitosti poskytuje?

Mezi základní služby, které správa nemovitostí poskytuje zpravidla patří: úklid nemovitosti, opravy poruch inženýrských sítí, zajišťuje prevenci proti závadám, drobné (vymalování) i těžší řemeslné práce (nová okna, nová fasáda), vedení účetnictví, včetně spravování záloh a následné informace o ročním vyúčtování.

Svěřte svou nemovitost profesionálům

HomePro.sk je společností, která se správou nemovitostí zabývá již několik let a jsou naprostými profesionály s bohatými zkušenostmi ve svém oboru.

Jejich linka pro havárie je aktivní po 24 hodin denně pro nejefektivnější řešení problémů vaší nemovitosti. Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte společnost kontaktovat prostřednictvím webu HomePro.sk.