Všimli jste si neustálých inzerátů, kde firma Amazon nabízí volná pracovní místa? Co je vůbec tato firma zač a co svým zaměstnancům nabízí?

Co je Amazon?

Amazon je americká společnost, sídlící v Seattlu, kterou založil Jeff Bezos. Dříve se tato společnost zaměřovala pouze na prodej knih, dnes nabízí snad veškerý sortiment, na který si vzpomenete – dárkové předměty, oblečení, knihy, čtečky knih apod.

Amazon v České republice

Distribuční centrum této společnosti v Česku najdete v Praze, centrum vráceného zboží se nachází v Dobrovízi. A jakou nabídku práce Amazon nabízí? Ta je velmi různorodá. Chod celé společnosti zajišťuje budova Blox v Praze, kde pracuje více jak 500 lidí. Distribuční centrum je útočištěm pro více jak 2000 zaměstnanců. Pokud se věnujete oborům jako jsou například finance, marketing, design či IT – práce v Amazonu má pro vás dveře otevřené. Dokonce Amazon práce jsou velmi oblíbené díky poskytující možnosti různých brigád či univerzitní praxe.

Jaké výhody Amazon nabízí?

  • Firemní benefity – Amazon láká zaměstnance na spoustu firemních benefitů, například doprava zdarma, příspěvek na stravování, odměny apod.
  • Přátelský pracovní kolektiv – Aby se vám v práci zalíbilo, musíte mít kolem sebe ten správný kolektiv, což podle zaměstnanců v Amazonu je.
  • Doprava do práce zdarma – Amazon nabízí autobusovou dopravu do práce a z práce z nejrůznějších míst České republiky. Jedná se o typ svozové dopravy, kterou si zaměstnanec neplatí a probíhá z 50 míst ve Středočeském a Ústeckém kraji – výjimkou není ani přímé vlakové a autobusové spojení z Prahy.
  • Program Career Choice – Amazon svým zaměstnancům platí 95 procent ceny různých školení a kurzů.
  • Moderní prostředí – Amazon poskytuje moderní, klimatizované pracoviště a nejmodernější technologie.
  • Pojištění – Dnes je již běžnou záležitostí, že firma nabízí i příspěvky na penzijní spoření a životní pojištění. Jinak tomu není ani u Amazonu.