Kdo chce podnikat, ten má možnost zvolit si živnostenské oprávnění, nebo jít cestou právnické osoby. Tedy firmy. Nejoblíbenější možností je v poslední době společnost s ručením omezením. Společně se podíváme na to, z jakého důvodu tomu tak je. Je jich hned několik.

Založení je hračkou

I když se může zdát, že je to časově a administrativně náročné, opak je pravdou. Jsou totiž možnosti, kdy lze využít profesionální pomoci. A na ní založení sro v České republice necháte. Výsledkem je to, že vám je firma založena doslova na klíč. Je vám předána hotová společnost a vy již můžete plnohodnotně podnikat v oboru, který jste si vybrali. Mnohdy i velmi rychle, což je další plus profesionálního založení.

Firma má prestiž i budoucnost

Další důvod je spojený s celkovou prestiží. Společnost s ručením omezením jasně ukazuje, že to do budoucna myslíte vážně. A to ať už podnikat teprve začínáte, nebo již podnikáte a plánujete realizovat založení organizační složky v České republice. Dalšími důvody je i to, že společnosti mají mnohem lepší postavení s ohledem na případnou budoucnost. Co tím chceme říci?

  • Firmu je možné prodat
  • Do firmy lze přijmout další řídící osoby
  • Firma nemusí být řízena jenom jednou jedinou osobou

Vlastní společnost si může dovolit každý

Dříve byl požadavkem na založení nejenom kapitál ve výši alespoň 200 000 Kč, ale bylo třeba platit také za řadu služeb a kolků. Tím se náklady na založení šplhaly do astronomických výšin. A to je dnes již minulostí. Díky několika novelám může být základní kapitál ve výši třeba jenom jedné jediné koruny. Pokud mluvíme o ceně založení, tak i ta byla výrazným způsobem ponížena. Kolik dnes taková firma vlastně může stát? Ceny nejsou nijak vysoké a orientačně se pohybujeme v jednotkách tisíc. Z toho jasně plyne, že na svou firmu už může mít opravdu i začínající podnikatel.