Nejednomu člověku nyní dřímá pod polštářem naspořené jmění. A nejeden člověk ho chce náhle někam investovat, a to z obav o panující inflaci. Nabízí se proto otázka, kam své peníze ideálně uložit? Jaké místo je ideální a kde dojde ke zvýhodnění úspor? Možností je celá spousta, což potvrdí nejeden investiční poradce.

Pokud si nejste jistí tím, kam své úspory investovat vyplatí se využití pomyslné pomocné ruky, které investiční poradenství podává. Vyhnete se tím chybám, jichž se zejména začínající investoři dopouští, a tím i nemalé ztrátě peněz.

Komodity patří do každého portfolia

Do čeho se vyplatí investovat, když se ekonomika začíná konečně dávat dohromady? Jednou z možností jsou komodity. Ano, nabízí se vícero jiných možností, ale komodity jsou často upozaďovány, což je škoda.

Do této kategorie spadá mimochodem i zlato, které je skvělým uchovatelem hodnoty. Říká se, že vždycky roste v době krize a jelikož se jedna taková krize na nás valí jako lavina, nákup zlatých cihliček stojí za zvážení.

Akcie pro aktivní investory

Na pulsující ekonomiku reagují nejvíce akcie. Což je logické, vezmeme-li v potaz, že mluvíme o nedílné součásti společností figurujících na tuzemském nebo světovém trhu. Jsou skvělou možností, jak znásobit své úspory, ale je pravdou, že se jim člověk musí věnovat. Jinými slovy je tato možnost investování spíše pro aktivní investory.

Dluhopisy pro opatrné

A zatímco akcie jsou rizikovější investicí, dluhopisy jsou tím, co si zamilují opatrní jedinci. Je sice pravdou, že dluhopisy se nepyšní zrovna vysokým výnosem, na druhou stranu lepší něco než nic. V případě této investice záleží vždy na výnosu do splatnosti, což je hlavní parametr, dle kterého si je vybírat.

Mluvíme o cenném papíru, který lze definovat jako závazek jeho vydavatele splatit svůj dluh a ještě něco navíc (v podobě úroku).