Pracovní prostor a atmosféra na pracovišti má na výkony zaměstnanců velký vliv. Ovlivňují pracovní výkonnost, efektivitu práce i jejich kreativitu. Spokojený zaměstnanec je výhra. To jak se cítí lidé v práci, s pracovním nasazením úzce souvisí.

Z open space se vracíme opět do uzavřených kanceláří. Byly totiž výhodné spíše pro zaměstnavatele než pro zaměstnance. Flexibilní pracoviště dovoluje vybrat si pracovní místo podle toho, co zaměstnanci vyhovuje a pracuje se mu lépe. Uzavřená kancelář s klidem na práci je mnohem lepší pro samostatnou intelektuální práci a dá se zde pracovat i v týmu. Výhodou je možnost v létě pracovat i na terase a mít možnost být i v práci chvíli na čerstvém vzduchu.

Zóny a jejich funkce

Rozdělení na zóny je dalším způsobem, jak pracovat s pracovním prostorem. Některé zóny mohou být i tech-free, bez internetového připojení, vhodné pro relaxaci, meditaci, cvičení i krátké zdřímnutí. Po chvilce fyzické aktivity, krátké meditaci nebo zdřímnutí si na 15 minut, pracovník podává mnohem lepší výkony. Navíc s posunem hranice odchodu do důchodu budou na pracovním trhu aktivní stále více i starší lidé, kterým je třeba poskytnout takové podmínky, aby se udržovali pro práci fyzicky i mentálně fit. Takové prostředí tak bude vyhovovat nejen těm mladším. Nikdy v dosavadní historii se nestalo, aby bylo na jednom pracovišti současně až pět generací, které do něj vnášejí odlišné systémy hodnot, přesvědčení, očekávání a zkušeností, které si mohou navzájem předat.

Bonusy a přidané hodnoty

Občerstvení na pracovišti nabízí stále více firem. Stejně jako si lidé velmi rychle zvykli na zaměstnanecký benefit v podobě výhodných stravenek, pomalu si zvykají i na benefit v podobě občerstvení ve firmě. Teplé a studené nápoje by dnes měly být už normou. Výborné je i malé občerstvení v podobě zeleniny a ovoce do práce, které může zahrnovat i čerstvé ovocné a zeleninové šťávy. Dodají zaměstnancům potřebnou energii a podpoří jejich imunitu. Omezí nemocnost a notnou měrou podpoří i výkony zaměstnanců. Zařaďte se mezi firmy, které tento zaměstnanecký benefit nabízejí. Můžete navštívit i stránky velkoobchod zelenina a ovoce. Do vaší společnosti může být dováženo již nakrájené ovoce, zeleninové saláty a ovocné šťávy v pravidelném intervalu.