Přemýšlíte o tom, že byste začali podnikat? Pokud vás svět byznysu láká, měli byste popřemýšlet nad franšízovým podnikáním. Franchising je podle posledních průzkumů největší podnikatelskou příležitostí a dává možnost i těm, kteří se v minulosti nikdy ve světě byznysu nemihli či kteří nemají svůj vlastní nápad. V rámci franchisingu si zvolíte franšízu, pod jejíž značkou si rozjedete vlastní pobočku. No není to skvělé?

Z počátku bylo franšízové podnikání velkou záhadou, lidé se tomuto způsobu podnikání stranili, jelikož si nedovedli představit, co si pod pojmem představit. Od té doby se však franšízové podnikání rozjelo, začaly vznikat dokonce i české franšízové koncepty, k nimž patří například franšíza Extéria Market nebo Sklizeno. Právě zmíněné dvě franšízy patří k nejlákavějším franšízovým konceptům na trhu, nejsou to však jediné franšízy, za nimiž se franšízanti otáčí.

Další atraktivní franšízy na trhu

Pokud bychom měli zmínit atraktivní a velice lákavé franšízy na trhu, zmíníme především gastronomické franšízy. Franšízanti si jsou moc dobře vědomi toho, že gastronomie tu byla, je a bude. Lidé zkrátka bez jídla nebudou moct fungovat, budou muset navštěvovat restaurace a rychlá občerstvení neustále.

Podle posledních statistik zájem roste zejména o franšízové koncepty nabízející pizzu. Pizza je oblíbené rychlé občerstvení, které je však součástí nejednoho večírku nebo mejdanu. Navíc je to skvělý italský pokrm, který v každé restauraci nebo v každém podniku připravují trochu jinak.

Zájem roste hlavně o české franšízové koncepty

Nabízí se také otázka, jestli roste zájem o zahraniční franšízové koncepty nebo jestli je zájem spíše o české franšízy. Pokud bychom měli opět nahlédnout do posledních průzkumů, řekli bychom, že zájem roste zejména o české franšízy. Důvodem je nejen podpora českého trhu, ale také často přijatelná částka, která se hradí za licenční smlouvy a know-how. Zahraniční franšízové koncepty si inkasují i milionové sumy, a to ne každý franšízant má z počátku ve své kapse.