Brzy vám vyprší smlouva vašeho připojení k internetu? Nebo zatím připojení k internetu vůbec nemáte. Rozmyslete si před samotným výběrem vhodného typu připojení několik vašich požadavků a vlastností, které by mělo připojení splňovat.

Co si promyslet?

Před zřízením připojení k internetu si musíte rozmyslet, jaké máte od připojení očekávání a jak budete chtít připojení využívat. Pokud máte v plánu používat internet naprosto běžným způsobem, na prohlížení fotek a vyhledávání internetu, stačí vám vlastně jakékoliv připojení. Pokud rádi sledujete online videa ve vysoké kvalitě, budete muset hledaní připojení s vyšší přenosovou rychlostí. A pokud budete často nahrávat mnoho fotografií na váš profil či blog, hlídejte si také rychlost nahrávání. Rozdělit dělení připojení můžeme na bezdrátové a drátové.

Jak je to s bezdrátovým připojením?

Skvělé na bezdrátovém připojení je, že nejste odkázáni na kabelové vedení internetu. Tento způsob připojení ocení především obyvatelé vesnic. Pokud si budete připojení vybírat, myslete na to, abyste byli v pokrytí vybraného poskytovatele. Výhodou tohoto typu připojení je především možnost připojení i v lokalitách bez přítomnosti kabelového vedení a poměr cena a rychlosti. Vybrat si tak můžete ten nejlevnější internet s dobrou rychlostí přenosu. Kvalitní služby nabízí například internet Praha.

Drátové připojení

Tento typ připojení využívá telefonní vedení, ale to není jedinou podmínkou. Důležité je stáří vedení a také vzdálenost od dané telefonní ústředny. Poskytovatel připojení k internetu v tomto případě uvádí maximální rychlost připojení, za to reálná rychlost bývá nižší. Dobré je, že ve větších městech, zejména na sídlištích, je časté připojení k internetu přes rozvody kabelové televize. K televizi vám tak doma přibude ještě modem.