Osobní kouč může pomoci zkvalitnit váš život. Pokud neustále toužíte po dosažení cílů, ale nedaří se vám najít k nim cestu, může vám pomoci právě osobní kouč. A to jak v osobním, tak také v profesním životě. Osobní kouč je tady pro každého, bez ohledu na to, kde pracujete nebo čeho chcete dosáhnout. Může vám pomoci najít v sobě sílu a motivaci na změnu ve svém životě. Na změnu k lepšímu.

Sezení s koučem

Sezení s koučem si můžete představit jako takové povídání kouče a klienta. Klient přináší téma a kouč mu radí, aby svých cílů stanovil. Může například pomoci stanovit si mezistupně, kterých je potřeba dosáhnout, abychom dosáhli konečného cíle. Zdaleka to ale není jen povídání. Kouč má v rukávu spoustu speciálních metod a dovedností. Cena průměrného kouče se pohybuje od 1000 do 3000 Kč za hodinu.

Jak na výběr kouče

Kouče si můžete velice snadno najít sami. Je jich dnes už velké množství. Zvolit můžete různé registry koučů, které jsou dostupné na internetu. Protože je ale koučů takové množství, měli byste si vybrat takového, který pro vás bude nejlepší.

Profesní vzdělání

Koučem nemůže být jen tak někdo. Kouč musí znát a umět používat různé nástroje koučování v praxi. Díky tomu jeho klient skutečně může lépe dosáhnout svých cílů. Vzdělání kouče trvá obvykle jeden rok a je zárukou, že kouč skutečně umí své získané dovednosti využít v praxi. Kouč, který má o svou práci zájem, navíc může získávat další a další certifikáty vzdělávání. Díky nim si také udržuje a prohlubuje své znalosti a dovednosti.

Profesní praxe

Čím bude mít kouč více praxe, tím bude zkušenější a jeho metody účinnější. O praxi svědčí certifikace kouče. Ten si vede deník, který odevzdává na některé z profesních komor. Může to být celosvětové ICF, evropské EMCC či české ČAKO. Součásti takto zahrnuté praxe jsou pouze hodiny, které strávil koučováním. Nezahrnují se sem hodiny školení, mentoringu či konzultací.