Hluk dokáže udělat z příjemného a klidného života doslova peklo. Pokud jste se nastěhovali do bytu a následně se některý ze sousedů začal chovat neukázněně a dělat nadměrný hluk, jistě to výrazně ovlivnilo kvalitu vašeho života. Někdy jde jen o dupající a živější děti, osamělého psa, který dokáže výt a štěkat celé hodiny. V horším případě jde o sousedy milující hlasitou hudbu, hádky a hlučné oslavy. Pokud vám jejich chování narušuje váš život, nejlepší cestou je navštívit je a rozumně si o tomto problému promluvit a zkusit vymyslet řešení. Pokud domluva nepřichází v úvahu, často přichází na řadu právní spor, který ne vždy problém vyřeší.

Odhlučnění bytu

Pokud vás trápí hluk, existuje i další řešení, které vás sice bude stát určitou finanční investici, ale zato je účinné. Jde o odhlučnění bytu. Pokud vaše stěny, strop i podlaha, propouští mnoho hluku, může se na ně aplikovat vrstva, která zajistí výrazné odhlučnění a vy si tak užijete méně hluku. Někteří lidé si provádějí odhlučnění svépomocí, pořídí si veškerý materiál a následně ho aplikují. Lepším řešením je však oslovit specializovanou firmu Potichu s.r.o., která za posledních deset let dokázala odhlučnit velké množství bytů a jejím obyvatelům konečně dopřát život bez hluku. Navštivte jejich webové stránky Potichu.cz, kde se dozvíte více informací a kde si můžete odhlučnění objednat. Firma vám zajistí návrh i realizaci odhlučnění na klíč, které vám konečně přinese klid.

Průmyslové odhlučnění

Pokud disponujete firmou, kde máte hlučné stroje, měli byste mít na paměti, že byste neměli překračovat ve vašem provozu hygienické normy. Hluk nejčastěji vzniká u technických zařízení jako jsou vzduchotechniky, klimatizační jednotky, výrobní stroje, linky aj. I v případě průmyslového odhlučnění technických prostor se vyplatí kontaktovat firmu Potichu s.r.o., která hluk změří a následně provede profesionální návrh systému odhlučnění. Po realizaci je samozřejmostí protokol o splnění hygienických podmínek provozovny.