Pomalé načítání, které navíc každou chvíli přibrzdí otravná aktualizace. A příprava jedné faktury se protáhne i na patnáct minut. I takto vypadá každodenní práce mnoha podnikatelů. Řešení je přitom jednoduché – využít online služby, které nemusíte instalovat.

Právě online fakturace je řešení, které využívá stále více živnostníků a podnikatelů. Jen nejoblíbenější online fakturační nástroj ve střední Evropě – iDoklad – používá více než 120 tisíc lidí.

Uživatelé totiž u podobných služeb neřeší instalaci ani aktualizace. A přitom mají jistotu, že všechny doklady jsou v souladu se zákonem. Dodavatelé totiž legislativní i funkční novinky doplňují průběžně. A protože vše běží v cloudu, uživatele aktualizace nijak nezatěžují.

Faktury online připravíte v PC, telefonu i tabletu

Připravit faktury online přitom zvládnete na jakémkoliv počítači nebo podobném zařízení. Stačí jen:

● otevřít webový prohlížeč,
● přihlásit se ke službě,
● zadat potřebné údaje
● a faktura je hotová.

Zákazníkovi ji tak snadno pošlete například již 2 minuty po tom, co si sednete k počítači.

Často máte také k dispozici mobilní aplikaci. Díky tomu vystavíte faktury online z kanceláře, z tramvaje nebo třeba z koupelny. A nejste odkázáni na jeden konkrétní počítač s účetním systémem.

Fakturaci usnadní napojení na databázi

Online fakturace navíc bývá propojena s různými registry, které vám dokáží přípravu dokladů ještě více zjednodušit. Nemusíte tak například zadávat všechny údaje o klientovi. Stačí napsat jeho IČO a zbylé údaje za vás dohledá fakturační nástroj.

Aplikace přitom dokáží více než jen připravovat faktury online. Umí například:

● evidovat náklady,
● komunikovat s internetovým bankovnictvím,
● připravovat přehledy
● nebo pracovat se skladem i s jinými účetními systémy.

Jednotlivé fakturační nástroje přitom zpravidla nabízejí několik variant aplikace, které se liší rozsahem funkcí. Díky tomu si vyberete takovou, která vám nejvíce vyhovuje. A nemusíte se bát, že systém bude zbytečně složitý.

Zabezpečení jako v bance

Vystavování faktur online je často bezpečnější než fakturace v programu, který máte nainstalovaný na svém počítači.

Například online fakturace iDoklad data chrání nejmodernějšími firewally a šifrováním, jaké používají například banky. Vše je také zálohované na paralelně běžících serverech.

Navíc si můžete vše zdarma vyzkoušet. Jednoduše si tak otestujete, zda vám fakturace vyhovuje a jak se vám s ní pracuje. A nehrozí tak, že si koupíte drahý systém, který vás bude jen zdržovat.