V posledních letech se v souvislosti s podnikáním mluví hlavně o oborech, které jsou spjaty s internetem. Mohlo by se zdát, že klasické formy, spojené s dřinou, už moc netáhnout. Opak je ale pravdou. Příkladem je třeba stavebnictví a další oblasti. A zde bude velmi často nutné pořídit nové stroje. Jak na to?

Nový, nebo použitý?

To je celkem palčivá otázka. Pravdou ale je, že většina podnikatelů jde cestou druhou. Důvodem je hlavně to, že pořizovací náklady jsou nižší. A stejně tak mohou být nižší i ceny náhradních dílů. Příkladem je sklo na techniku JCB, u kterého se opravdu liší to, na jaký konkrétní model ho máte. Co v případě použitých strojů kromě ceny zohlednit?

  • Stáří
  • Technický stav
  • Záruky

Výběr rozhodně neuspěchejte. Jako u klasických aut, i v tomto segmentu myslete na to, že při výběru je třeba myslet na každý detail.

Zajímejte se o dostupnost náhradních dílů

Pokud se poškodí nebo porouchá, je cílem každého podnikatele opravit ho co možná nejdříve. Mechaniků je dost, ale problém může být s náhradními díly. Proto doporučujeme vybrat značku a ty, kde s nimi obvykle není problém a nabídka je velmi široká. Tento postup se vám vyplatí třeba ve chvíli, kdy budete potřebovat vybrat sklo na NEW HOLLAND. To lze zvládnout za pár minut, během kterých ho také objednáte. Hned druhý den už může být u vás, následně se provede oprava a lze pokračovat v činnosti.

Zohledněte i možnosti využití

Je zbytečné na různé druhy prací kupovat různé stroje, když se dá říci, že všechno může zvládnout jeden jediný. Proto doporučujeme volit právě taková řešení, u kterých je zaručeno všestranné použití. A to nejenom s ohledem na jejich konstrukci, ale také s ohledem na nabídku veškerého příslušenství, které strojí vždy méně, než stroj další. Stačí vám tak jenom několik modelů, díky kterým zvládnete jakoukoliv práci, kterou vám klient zadá.