Založení společnosti na klíč vám ušetří čas a peníze

Chcete začít podnikat, ale chybí vám čas k založení společnosti a vyplnění všech náležitých formalit? Nebo zkrátka nechcete ztrácet čas dlouhým studováním všech nařízení, které musíte při založení společnosti splnit? Ať vás trápí cokoliv při zakládání společnosti, na výběr máte dvě možnosti – nechat si založit společnost na klíč nebo zakoupit ready made společnost. Jaké jsou rozdíly?

Společnost na klíč

Jak je již z názvu patrné, získáte společnost, která je vám vytvořena na míru. Firma na základě vaší plné moci, poskytnutých informací a kapitálu vyřídí celý proces zakládání společnosti. Do rukou dostanete hotovou firmu, která je zapsaná v obchodním rejstříku a splňuje všechny náležitosti.

V tomto případě je výhodou, že společnost je vytvořena přesně podle vašich představ a splňuje všechny vaše specifikace. Pokud nechcete celý proces přenechat zprostředkovatelům, můžete požádat o asistované založení. Jedná se o službu, kdy si vše vyřizuje sami, ale společnost na vás dohlíží a kontroluje zda nedochází k chybám.

Ceny se pohybují v řádu několika tisíců korun. Možná se vám to zdá hodně, ale vezmete-li v úvahu čas strávený nastudováním všech potřebných informací, je investice do řešení na míru skutečně minimální.

Ready made společnosti

Již hotové společnosti jsou řešením pro podnikatele, kteří nechtějí čekat ani minutu. Podnikat můžete okamžitě po zakoupení ready made společnosti. Jedná se totiž o firmu, která je již zapsaná v obchodním rejstříku a má splacený základní kapitál. Zároveň na ni nejsou vázány dluhy a nemá žádnou historii. Tato služba je hojně využívána zkušenými obchodníky, kteří si nechtějí nechat ujet vlak. Oblíbená je i pro začátečníky, kteří se neorientují ve složitosti celého procesu zakládání firmy.