V našich zeměpisných šířkách se dají některé sporty provozovat venku jen určitou roční dobu a některé vůbec. Proto se staví sportovní haly, ve kterých lze hrát bez omezení a bez ohledu na počasí.

Ne každý klub či sportovní oddíl si může dovolit postavit pro svou potřebu krytou halu. Pro ně i pro ostatní je nejjednodušším a zároveň cenově nejpřijatelnějším řešením zastřešení stávajícího sportoviště.

Není to příliš nákladné a také je to poměrně rychlé řešení. Druhou variantou je postavení nového sportoviště v podobě montované sportovní haly. Montované haly jsou velice kvalitní a cenově jsou rovněž dostupným řešením situace klubu, obce či města. Ušetřit lze nejen na samotné stavbě, ale i na následných provozních nákladech. Montované sportovní haly jsou ideální pro provozování sportů, jako je tenis, badminton, volejbal, basketbal, futsal, florbal, ale i fotbal. Profesionální i amatérští sportovci tak mají své sportoviště k dispozici a stále připravené po celý rok bez ohledu na venkovní teplotu a počasí.

Výhody montovaných sportovních hal

Montovaná sportovní hala a zastřešení již hotového hřiště má řadu výhod oproti klasické stavbě. Především jsou to nízké pořizovací náklady a rovněž provoz je mnohem levnější než ve zděné či jiné sportovní hale. Montovaná hala vyžaduje pouze minimální údržbu, a přitom má velice dlouhou životnost. Obec či město se nemusí obávat, že by montovaná sportovní hala kazila architektonický ráz ve svém okolí, neboť její vzhled je velice elegantní.

Proč dát přednost montované sportovní hale

V porovnání například s nafukovací přetlakovou halou má montovaná sportovní hala minimální náklady na provoz. Další předností je snadná a rychlá montáž i demontáž. V budoucnu lze montovanou halu kdykoliv rozebrat a přemístit na jiné místo, což znamená, že tuto halu lze postavit třeba na pronajatém pozemku. V neposlední řadě můžete montovanou sportovní halu kdykoliv prodloužit, rozšířit, propojit s jinou budovou nebo k ní přistavět zázemí v podobě šaten, ubytovny či restaurace.