Zkušení pořadatelé konferencí, seminářů, firemních večírků a dalších akcí moc dobře vědí, že klíčem k úspěchu nejsou jen vhodně zvolené prostory a pečlivě sestavený program. Neméně podstatná je kvalitní audiotechnika. Ať už jde o mikrofon, soustavu reproduktorů, projektor nebo zařízení pro tlumočení, věnujte výběru dostatek času a ohlídejte si několik důležitých věcí.

1. Renomovaná značka je vždy lepší

Nabídka audiotechniky je pestrá a kvalita je obvykle přímo úměrná renomé značky. Pokud si s výběrem nevíte rady, obraťte se na odborníky na ozvučení akcí a nechte si poradit. Naopak se nesnažte za každou cenu ušetřit tím, že si zapůjčíte levnější zařízení nevalné kvality. Každý pořadatel, který se již v minulosti potýkal s problémy typickými pro nekvalitní audiovizuální techniku, vám doporučí na ní nešetřit.

2. Hledejte řešení s odpovídajícími parametry

Alfou a omegou dobrého obrazu a zvuku není pouze kvalita audiovizuální techniky, ale také odpovídající řešení. Při výběru rozhodně přihlédněte k velikosti sálu a dalším klíčovým parametrům. Například zájemci o pronájem projekční techniky by měli zvážit rozlišení, technologii a svítivost projektoru. Důvod? Zařízení, které vám posledně skvěle posloužilo, může být napříště k ničemu.

3. Techniku si vyzkoušejte v dostatečném předstihu

K častým chybám organizátorů patří zapojení audiovizuální techniky jen pár hodin před začátkem akce. Řiďte se známým moudrem „kdo je připraven, není překvapen“ a naučte se ji ovládat a správně zapojit včas, abyste těsně před začátkem akce nemuseli řešit nečekané potíže. Mnohá zařízení, jako je tlumočnická technika, přeci jen nepoužíváte každý den a určitě není od věci se s nimi seznámit předem.

Všem potencionálním problémům se snadno vyhnete tak, že si audiovizuální techniku pronajmete u specialistů, kteří nabízí komplexní služby včetně odborného poradenství a instalace.