Bez peněz do podnikání nelez. Že jste to už někde slyšeli, ale nenechali jste se odradit? Udělali jste dobře, protože odvážnému štěstí přeje. Pokud jste se přesto dostali do situace, kdy vám na účtu chybí menší částka a musíte neodkladně vyřešit důležité záležitosti, mohla by vám pomoct rychlá nebankovní půjčka. Co byste o ní měli vědět?

Seznamte se s mikropůjčkou

Malá nebankovní půjčka neboli mikropůjčka je oblíbená varianta úvěru, která se vyznačuje menším úvěrovým limitem, krátkodobou splatností a vysokou RPSN.

Poskytovatele nabízí rychlé půjčky v rozmezí několika set až tisíc korun se splatností kolem 30 dní. V případě potřeby si lze termín splátky za fixní poplatek posunout až o několik týdnů. Splátka probíhá jednorázově – hradí se zapůjčená částka navýšená o poplatky a úroky.

Rychlé půjčky jsou primárně určeny pro řešení akutního nedostatku finančních prostředků, například v období před výplatou. Podnikatelé je využívají jako alternativu kontokorentu či kreditní karty s tím, že po uhrazení dluhu závazek zanikne.

Jsou nebankovní půjčky bezpečné?

Segment nebankovních půjček byl v minulosti poměrně rizikový. Působilo v něm množství podvodných poskytovatelů a úvěrových predátorů. Nyní je situace diametrálně odlišná, protože došlo k pročištění trhu. Úvěry nyní legálně poskytují pouze společnosti, které splnili náročná vstupní kritéria. Podmínkou je také licence od ČNB.

Jak vyzrát na RPSN? Půjčte si zdarma

Nevýhodou krátkodobých půjček jsou nemalé poplatky. RPSN je oproti jiným typům půjček mnohem vyšší. Někteří poskytovatelé však nabízí tzv. první půjčku zdarma, což je bezplatná půjčka pro nové klienty. V praxi funguje tak, že napoprvé vrátíte pouze tolik, kolik si půjčíte.