Anonymizace vlastnictví

Anonymizované vlastnictví firmy není jen doménou mafiánů a nekalých praktik. Česká republika je proslulá maximální transparentností vlastnictví firem. Ne každý však chce být spojován s nějakou firmou, byť z důvodu nekalé konkurence nebo z toho důvodu, že se jedná o start-up, u kterého si nejsou jistí úspěchem. Jedním z důvodů je také ochrana majetku. Právě třeba před konkurencí, kdy zkrátka nechcete, aby každý viděl, jaké všechny firmy vlastníte.

Přesunem sídla do zahraničí získáte i anonymitu

V těchto a podobných případech je logickým řešením přesun sídla firmy do zahraničí. Říkáte si, jak to ale prakticky provést? Jak to udělat, abyste před obchodními partnery nevypadali, jako že se vyhýbáte placení daní? Jak celý postup sladit s platnou legislativou, aby bylo vše v souladu s platnými zákony? Nejlépe tak, že se obrátíte na odborníky v této oblasti. Zakládáním firem v zahraničí a přesunem sídla do zahraničí se zabývají ve společnosti Zenron již přes 20 let. Specializují se nejen na onshore společnosti, tedy společnosti, které mají sídlo povětšinou v západní Evropě. Založí pro vás i zprostředkují koupi offshore společnosti, společností v daňových rájích, kde po vás nepožadují téměř nic. Detailně vyhodnotí vaši situaci a navrhnou možná řešení. Které země a proč pro vás přicházejí v úvahu. Zda je lepší koupit předzaloženou ready-made společnost nebo zakládat firmu novou.

Zvažujete i vy založit firmu v zahraničí? Chcete expandovat nebo ochránit váš majetek tím, že anonymizujete vlastnictví vašich společností? Založení společnosti v zahraničí je jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout. Více podrobností naleznete na webových stránkách společnosti Zenron.