Účelem podnikového informačního systému je automatizace, zjednodušení a celkové zvýšení efektivity firemních procesů. Pokud se vaše podnikání dostalo do bodu, kdy se bez ERP neobejdete, buďte při výběru konkrétního řešení důslední.

Vybrat informační systém není snadné. Nabídka je bohatá a jednotliví vývojáři lákají klienty na benefity všeho druhu. Ale která platforma je ta nejlepší? Na tuto otázku bohužel nelze odpovědět, protože vždy záleží na specifických požadavcích uživatele.

Přesto se pro většinu podnikatelů i středně velkých firem vyplatí zvážit některou z variant modulového systému od české společnosti Saul IS. Je postaven tak, aby pokryl potřeby živnostníků i náročnějších klientů.

Účetní program nejen pro OSVČ

Živnostník či menší firma logicky nepotřebuje robustní informační s velkým množstvím funkcionalit. Naopak si vystačí s aplikací pro účetnictví a případně několika dalšími základními agendami, jako jsou majetek, sklady a obchod. Účetní program RIS Start to umí na výbornou. Implementace je snadná a zabere nanejvýše den.

Řešení pro středně velkou firmu

Jakmile se byznys dostane do bodu, kdy základní moduly přestávají stačit, přichází do hry regulérní informační systém. Produkt RIS bravurně zvládá jak účetnictví, tak i logistiku, personalistiku, mzdy, finance a mnohé další úzce profilované agendy. Navíc je natolik univerzální, že ho mohou používat firmy napříč různými obory. Od IT až po obchodní společnosti. Doba potřebná k implementaci je cca 2 – 3 měsíce.

Máte velkou firmu?

Saul IS má spokojené klienty i v řadách větších firem. Manažerská nástavba TOP-RIS umožňuje rychlou analýzu dat a snadné plánování dalších kroků. Pro výrobní podniky je určena varianta AR-RIS, což je kombinace systémů AROP a RIS.

Chcete se na téma podnikové informační systémy dozvědět více? Bližší informace najdete na www.saul.cz.