Co dělat, pokud se vám rozbije notebook?

Nefunguje vám notebook? Nejde zapnout? Zapne se, ale na obrazovce se nic neobjevuje? Pokud je váš notebook stále v záruční lhůtě, máte tak trochu vyhráno. Pokud ne, budete potřebovat pomoc odborníků. Na koho se obrátit, pokud váš notebook nefunguje nebo je rozbitý?

Notebook a jeho závady

Mezi nejčastější závady u notebooků patří to, že notebook nijak nereaguje na zapnutí, zapnout vůbec nejde či se zapne, ale obraz se vám neukáže. Stát se může také to, že se notebook zapne, ale po chvíli se znovu sám vypne. Dojít může však i na další závady, jakou je nefunkční klávesnice, rozbité LCD, vylomené panty, notebook se může zasekávat, přehřívat a hlasitě hučí. Ve všech těchto případech bude potřebovat pomoc s opravou notebooku.

Rychlá pomoc

Obornou a rychlou pomoc představuje rgservice.cz, který se specializuje na opravy notebooků. Sjednat si na jejich stránkách můžete opravu online. Pokud nemáte možnost, jak notebook odvézt přímo do servisu, stačí při vyplňování formuláře zaškrtnout možnost, že chcete využít svozu. Poté stačí notebook připravit k přepravě, tedy ho zabalit. V daný den se vám ozve kurýr, který určí čas předání. Balík může následně předat kdokoliv z rodiny. Za svoz do servisu a zpět zaplatíte 240 Kč. Pokud se vám za službu nechce platit, můžete využít jiného způsobu dopravy, například Českou poštou nebo odvézt notebook na provozovnu do Třince.

Diagnostika zdarma

Skvělé je, že servis notebooku, tedy diagnostika a kalkulace cenové nabídky, bude provedena zdarma. Po provedení diagnostiky vám bude cenová nabídka odeslána a až na základě vašeho souhlasu bude notebook opravován. Díky tomu máte přehled o tom, co se bude s notebookem dít a servis nebude nic opravovat bez vašeho souhlasu. To je velmi fér nabídka, která v mnohých servisech chybí. Oprava notebooku nikdy nebyla snazší.