Dubrovník: Město s bohatou historií

Chystáte se letos na dovolenou do krásného slunného Chorvatska? Krásné počasí, oblázkové pláže, milí lidé a zejména nízké ceny a krátká vzdálenost jsou nejčastějšími důvody, proč si Češi k trávení své dovolené volí právě Chorvatsko. Pokud patříte mezi milovníky Chorvatska nebo se ho chystáte navštívit poprvé, určitě nevynechejte návštěvu přístavního města – Dubrovníku, který si okamžitě zamilujete.

Úchvatný starý Dubrovník

Dubrovník se nachází v Jižní Dalmácii a patří mezi nejvíce navštěvovaná místa v Chorvatsku. Starý Dubrovník je obehnán ohromným opevněním, které je téměř neporušené a právě v tom spočívá jeho unikátnost. Součástí opevnění je 15 věží a kolem naleznete hned několik pevností. Po hradbách se můžete projít a získat tak nezapomenutelný zážitek. Z hradeb je nádherný výhled na moře i na město. Počasí v Chorvatsku přeje nejen koupání v Jadranském moři, ale také k výletům nebo návštěvě mnoha kulturních akcí, které se v Dubrovníku odehrávají.

Po cestě si můžete nakoupit v mnoha stáncích s čerstvým ovocem a zeleninou, které jsou v Chorvatsku vypěstované.

Kulturní Dubrovník

Pokud budete příležitost, nenechte si ujít Letní dubrovnické hry, na které se sjíždí nejen chorvatští divadelní a hudební umělci, ale umělci z celé Evropy. Můžete tak shlédnout mnoho divadelních her tanečních představení nebo si poslechnout mnoho pěveckých vystoupení celých skupin, ale i jedinců.

Ubytování v Dubrovníku

Dubrovník nabízí velké množství možností, jak se ubytovat. Pokud se rozhodnete navštívit Chorvatsko bez služeb cestovní kanceláře, zajistěte si ubytování sami pomocí webových stránek ubytovanivchorvatsku.cz. U inzerátů s nabídkou ubytování je kontakt přímo na majitele, proto vás vyjde dovolená levně. Procestovat tak snadno můžete celé Chorvatsko a svou dovolenou si náležitě užít, jak si jistě po celém hektickém roce zasloužíte.