Do jakých měn investovat?

I když má letos dojít ke zpomalení ekonomiky, neznamená to, že byste se investování měli stranit. Ti ostřílení investoři moc dobře vědí, že se mnohdy jen straší a nic nepřijde. Nebojte se proto ekonomické krize, která podle mnohých analytiků přijde právě letos, a zvýhodněte své naspořené peníze tak, že se rozhodnete investovat. Jenže do čeho aktuálně investovat? Co třeba do měn!

Měny jsou jednoznačně dobrou investicí. Toho si jsou ostatně vědomí i mnozí ostřílení investoři, kteří do měn investují pravidelně. Jenže měny – to je obrovská skupina, do které se řadí euro, dolary nebo třeba libry. Do jaké konkrétní měny tedy investovat? Pomoct mohou do jisté míry kurzy měn.

Koruna je nejsilnější za posledních osm let

Kdo by to byl řekl, že investovat se aktuálně vyplatí hlavně do koruny. Podle posledních informací je totiž nejsilnější za posledních osm let. Koruna jenom během loňského a letošního roku posílila na 25 korun za euro, což je skutečně nejsilnější pozice od roku 2012. Je však pravdou, že Česká národní banka počítala s tím, že koruna posílí na hranici 24,40 za euro, ale to se nestalo. Přesto se však ti, kteří letos chtějí vyjet na dovolenou do Evropské unie mohou radovat a měnit si peníze.

I díky aktuálně velice přínosnému kurzu je dobré investovat právě do koruny. Ovšem je také pravdou, že koruna silnou s největší pravděpodobností zůstane ještě nějaký ten pátek.

Jak je to s librou a dolarem?

V souvislosti s investováním do měn se nabízí otázka, jak je tomu aktuálně s librou a dolarem. Podle analytiků a odborníků je libra a dolar velkou neznámou. Tato měna je aktuálně velice ovlivňována tím, co se kolem nich děje. Zatímco libra se zatím pere s brexitem, dolar doplácí na spory Spojených států s Íránem.

I když se mohou zdát globální události a záležitosti něčím, co na měnu nemá vliv, opak je pravdou. Vše, co má dopad na ekonomiku dané země, má dopad také na měnu dané země.