Každý, kdo uvažuje nad rozšířením pole své podnikatelské činnosti, by se měl dozvědět základní informace k franchisingu. Právě tato forma podnikání je ideální pro rozvoj aktivit, které dosud konáte.

Minimalizace rizik

Základní výhodou franchisingu je minimalizace podnikatelských rizik. Zatímco vaše konkurence v daném oboru musí začínat naprosto od nuly a zjišťovat všechny potřebné informace svépomocí, vy již máte vše připraveno. Franchising vám dovoluje získat potřebné know-how, ale také mít již od začátku přehled o výhodách i nástrahách trhu, do kterého se nově chystáte vstoupit. Stále máte oporu stabilní a solidní značky, která se stará o to, aby se vám dařilo. Tato forma podnikání je ideální pro začátek nové éry vašeho podnikání.

Značka, kterou všichni znají

Dalším nesmírným přínosem franšízy Extéria Market a dalších je stabilita již etablované značky na trhu. Pokud byste své podnikatelské aktivity měli v novém oboru rozvíjet, nikdo by o vás nevěděl. Jedná se o podnikání s jedinečným konceptem, který franšíza nabízí, je tak skutečně významná. Setkáváte se s pevným partnerem, jehož značku již lidé znají. Důvěryhodnost vašeho podniku je tak pro zákazníky již ze začátku zajištěna. Lehce tak překonáte období začátku, kdy během prvního roku podnikání končí většina podnikatelských subjektů.

Jak franchising funguje

V praxi se franchising vyznačuje tím, že franchisor nabízí ucelený podnikatelský koncept, který je potřeba pro úspěšné budování firemní strategie růstu. Franchisant tak získává veškeré potřebné informace k pohybu na daném trhu a v daném odvětví. Tento koncept, který je tvořen na klíč, pak slouží k dobru oběma stranám. Franchisant se stará o budování dobré značky a o další rozvoj podnikatelské myšlenky, franchisor poskytuje zázemí a stabilitu, kterou do začátku potřebuje každý podnikatelský subjekt.

S franchisingem máte mnohem vyšší pravděpodobnost úspěchu již v prvních měsících po uvedení svého subjektu na trh.