Robotická ramena – všestranní pomocníci pro vaši firmu

Zbavte své zaměstnance fyzicky náročné a monotónní práce jednou provždy. Zvyšte rychlost a kvalitu procesů ve své firmě. Díky robotickým ramenům to nebude vůbec složité. Robotická ramena se navíc postarají i o eliminaci pracovních úrazů vašich zaměstnanců a zvýší hodnotu vašeho podnikání. A jaké přínosy vám robotizace výroby přinese?

Robotická ramena maximalizují efektivitu výroby

Jednou z hlavních výhod průmyslové automatizace je přesnější a rychlejší výroba vašich výrobků. Není totiž pochyb o tom, že robotická ramena jsou daleko efektivnější než lidé. Navíc naprogramovaná robotická ramena se dokáží postarat o montování malých součástek, které již dělají lidem potíže. Robotizace výroby také přispívá k lepší kvalitě výrobků, jelikož stroje na rozdíl od lidí se nedopouští chyb v důsledku nepozornosti či únavy.

Všestranné využití

Pro robotická ramena je typické všestranné využití, protože je možné s nimi automatizovat téměř každou manuální činnost. Robotická ramena navíc splňují všechna bezpečnostní kritéria pro práci přímo vedle lidí. Díky své všestrannosti tak našli využití v širokém spektru oborů. Robotizace výroby pomocí robotických ramen nachází uplatnění v rámci manipulace s materiálem, kontroly kvality, montáže a dalších výrobních procesů. Značné využití najde při monotónně opakujících se procesech a také při manipulaci s nebezpečnými předměty a látkami.

Snadná a rychlá implementace

Zavedení robotických ramen do výroby je velice rychlé a snadné. Implementace samozřejmě vždy závisí na dané výrobě, ale většinou se pohybuje v rozmezí několika hodin až dvou dnů. Jejich neocenitelnou vlastností je jejich velikost a hmotnost, která je činí mobilními zařízeními. Navíc robotická ramena jsou vyráběna tak, aby jejich ovládání bylo velice snadné a pochopitelné pro každého zaměstnance.