Tytam jsou doby, kdy jste na poli mohli vidět oráče s voly. Každý současný majitel větší zemědělské usedlosti, pole či lesa využívá zemědělskou techniku, jejíž samozřejmou součástí jsou i traktory, které jsou určené především k tahu. Jsou ideálním dopravním prostředkem pro jakýkoli nerovný terén.

Jaký traktor bude vhodný právě pro vás?

Ať již uvažujete o koupi traktoru nového či staršího, je potřeba si uvědomit, na co všechno jej budete využívat, neboť nabídka tohoto druhu zemědělské techniky je opravdu široká. Je potřeba si uvědomit, na jaký typ pozemku jej budete využívat, zda a jak velká břemena za něj budete zapřahat. To vše ovlivňuje výkon traktoru, který je prioritou. Mezi další kritéria výběru patří hydraulický systém, celková konstrukce traktoru, jeho bezpečnost, příjemné ovládání stroje a komfortní kabina. Na výběr traktoru může mít velký vliv i jeho další výbava. Je také důležité, zda potřebujete zahradní traktor, či traktor na těžkou zemědělskou práci.

Také výrobců je velká řada, volte takového, pro něhož je zemědělská technika prioritou. Takový výrobce totiž nepodceňuje ani sebemenší detaily. Pokud kupujete nový traktor, obraťte se na oficiálního distributora, který vám, v případě potřeby, zajistí náhradní traktorové díly a také vám nabídne příslušenství ideální právě pro konkrétní model traktoru.

Traktor je prostředek, který budete používat v terénu a je potřeba myslet na to, že v něm budete trávit poměrně dost času, proto je dobré vybrat si pohodlnou sedačku. Vybírat můžete sedadla do traktoru v různých designech a s celou řadou doplňků, většina z nich má odpruženou sedačku a nastavitelnou opěrku pro záda. K sedačkám lze také dokoupit polštáře a potahy.

Velký výběr sedaček naleznete na portálu dilynatraktory.cz, který nabízí nejen sedačky, ale i některé díly na traktor. Pořídit zde můžete kabiny s příslušenstvím, závěsy a příslušenství, lišty stěračů, hydraulické díly, čelní nakladače, kloubové hřídele či hydraulické rozvaděče.