Půjčky na podnikání

Pro soukromé podnikatele je typické to, že si na svoji existenci musí dokázat sami vydělat. Musí dosahovat takových zisků, aby zvládli zaplatit všechno, co s jejich činností souvisí, a aby z toho také oni a případně i jejich zaměstnanci dokázali vést normální život.

Jenže i když jsou soukromí podnikatelé svými pány, nejsou to vždy jenom oni, kdo o svém podnikání neomezeně rozhodují. Jeho výsledky závisí i na mnoha dalších faktorech. A tak se někdy může stát, že udělá dotyčný soukromník chybu, někdy se tu projeví dejme tomu i nepříznivé vlivy zvenčí, a rázem je na problémy zaděláno. A ne vždy se podnikatel dokáže s těmito vypořádat sám.

A když je to nad jeho síly, musí si vzít půjčku. Třeba na zaplacení nenadálých výdajů, třeba na sezónní pokles zisku, třeba na investice a podobně. Jenže zatímco až sem je všechno jednoduché, dál už se to může klidně zkomplikovat.

Takový podnikatel sice může zavítat do banky, ale není jisté, že se zde pomoci dočká. To totiž záleží na tom, nakolik dotyčný se svou firmou odpovídá tomu, co bankovní úředníci očekávají. V bankách je totiž nezbytná bonita žadatele, tedy jeho nesporné kvality, jež se týkají příjmů, dluhů a dalších problémů dotyčného žadatele.

A pokud se v bance uspět nepodaří, je třeba využít nebankovní hypotéky. U těch se totiž stačí zaručit nemovitostí a prokázat aspoň minimální schopnost splácet a dál už není nic nemožné. Žadateli tu je k dispozici podnikatelská hypotéka, jež obnáší třeba až sedmdesát procent odhadní ceny oné zastavené nemovitosti, jež si lze vzít, použít na cokoliv, co souvisí s podnikáním, a pak to splácet třeba až třicet let. S podmínkami, jež jsou tu od začátku až do konce velmi výhodné.

A taková hypotéka bez registru dokáže leckomu vytrhnout trn z paty. A zachránit každé chřadnoucí podnikání. Které by se bez ní možná už nevzpamatovalo.