Koupě zavedené firmy jako atraktivní investice

Investovat lze všelijak, v posledních letech však přibývá investorů, kteří se rozhodnou pro pořízení již fungující firmy. Oproti běžným investičním nástrojům jde o mnohem aktivnější formu investování – investor se musí věnovat rozvoji společnosti a soustavně ji sledovat. Jinak je tomu v případě společností s velmi dobře zavedenými procesy a schopnými zaměstnanci. Občasná kontrola zabírá mnohem méně času.

Proč zájem o firmy na prodej stoupá?

Zavedené firmy na prodej nabízí investorům atraktivní výhody. Ve srovnání s budováním vlastní firmy takříkajíc „od píky“ je koupě fungující společnosti výrazně jednodušší. Investor nepotřebuje vlastní know-how a neztrácí čas budováním značky či klientely. A nejen to: zavedené firmy již překonaly rizikové období, v rámci kterého hrozilo, že o produkty či služby nebude zájem. Zpravidla se jedná o podniky se stabilní pozicí na trhu a zdravou cash-flow. Na základě komplexních informací lze dobře plánovat budoucí rozvoj a poměrně přesně predikovat návratnost investice.

Delší historie může být velkou výhodou v případě žádosti o úvěr. Získání finančních prostředků za účelem rozvoje podnikání je u zavedené firmy mnohem jednodušší.

Koupě firmy obnáší rizika. Jak jim předejít?

Motivy k prodeji firmy bývají různé. Většina podnikatelů potřebuje peníze na rozvoj jiného businessu nebo je podnikání v daném oboru přestane naplňovat. Samozřejmě se najdou i tací, kteří se pod rouškou prosperující společnosti snaží o prodej zadluženého subjektu.

Chcete-li předejít rizikům v podobě skrytých závazků, nepřehledného účetnictví či jiným podvodům, využijte možnosti koupě firmy pomocí zkušeného prostředníka. Ušetří vám starosti, čas i peníze.

Pokud jste shledali výhody fungující společnosti jako dostatečně přesvědčivé a řekli si „chci koupit firmu“, obraťte se na odborníky z COPRA spol s.r.o. Procesem vás provedou za ručičku a postarají se, aby transakce proběhla úspěšně.