Konsolidace půjček je sama o sobě jednou z věcí, které umožňují dostat se z velice nepříjemné životní situace, která se točí kolem neschopnosti splácet existující půjčky a hypotéky. Díky ní tak můžete dostat novou šanci k urovnání všech problémů, aniž by to znamenalo podstoupení osobního bankrotu, nebo exekutorského řízení.

Konsolidace půjček je ale většinou poskytována především lidem, kteří jsou v podobné situaci poprvé. Mnozí si proto myslí, že lidé s existujícími problémy na konsolidaci zkrátka „nedosáhnou“ a nebudou ji moci využít. Byli byste ale možná překvapení, až v jakých situacích dokáže konsolidace pomoci.

Konsolidace i při problémy s příjmy

Je celá řada lidí, která je nucená kvůli finančním problémům a blokacím pracovat částečně na černo. Mnohdy tak naráží na problémy s tím, že cesta ven z pasti neexistuje kvůli malým doložitelným příjmům. Pomoci jim ale může konsolidace půjček bez doložení příjmů, která nevyžaduje přímo doložení finančních příjmů jako takových. Tím se velice výrazně liší od poskytnutí celé řady právních a finančních služeb, pro které je jinak doložení příjmů základem poskytnutí služby jako takové.

Řešení i pro matky na mateřské dovolené

Mateřská dovolená je finančně velice obtížným a nestabilním obdobím. Do finančních povinností se najednou připojuje další osoba, a bohužel se nedá říct, že by podpora pro matky byla ze strany státu dostatečná. Dostat se tak do finančních problémů v tomto období není sebemenší probléme. Nejlepší věcí, kterou ale můžete udělat, je konsolidace půjček na mateřské. Která vám umožní sjednotit půjčky a urovnat splácení dříve, než dojde na mnohem horší alternativy.

Konsolidace bez nutnosti zástavy

V některých případech je konsolidace nastavena tak, že požaduje movitou zálohu k tomu, aby mohlo dojít k jejímu uspokojení v případě nezvládnutí ze strany splácejícího. I nedostatek movitého majetku ale je bohužel problémem spousty lidí, kteří konsolidace potřebují. I proto jsou nebankovní konsolidace bez zástavy, které jsou nastaveny tak, aby je mohli využít i nemovití lidé. Díky tomu je tak další možnost k útěku z obtížné finanční situace dosažitelná.