Ostraha se psem budí respekt

Ostraha objektů, majetku a osob se v posledních letech výrazně proměnila. Současným trendem je stále častější využívání sofistikovaných zabezpečovacích technologií. Kamery, detektory a alarmy už dnes nejsou v oblasti zabezpečení výjimkou, ale spíše standardem. Skoro by člověk mohl propadnout dojmu, že stará dobrá fyzická ostraha už dnes není zapotřebí, ale opak je pravdou. Stále existuje mnoho situací, kdy se bez strážníků neobejdete. A s vycvičeným psem po svém boku je jejich práce ještě efektivnější.

Pes budí přirozený respekt, proto už jen samotná přítomnost psovoda v areálu napomáhá předcházet trestné činnosti. Potenciální pachatel si své úmysly raději několikrát rozmyslí, když spatří strážného s dobře vycvičeným psem, který pravidelně obchází hlídaný majetek. Odborně proškolení pracovníci bezpečnostní služby navíc zvládnou vyřešit kritické situace, vyznají se ve směrnicích a v případě potřeby mohou poskytnout i první pomoc.

Psovod se služebním psem zajistí ochranu rozsáhlých areálů

Zejména velmi členité a rozsáhlé areály se velmi špatně zabezpečují pouze pomocí moderních technologií. Ochranu majetku v takovém případě mnohem lépe zajistí vycvičená fyzická ostraha se psem, která má dobré znalosti terénu a zastavěné plochy ve střeženém areálu. Psovodi působí v pracovním úboru velmi reprezentativně, ale v případě potřeby se po hlídaném areálu mohou pohybovat i v civilním oblečení.

Velkou výhodou je, že psi mají perfektní čich. Dokonalý smysl, který je u služebních psů dlouhodobě trénován, umožní cvičeným psům zaznamenat použití zápalných látek. Díky tomu mohou ve spolupráci s vyškolenou fyzickou ostrahou předejít úmyslnému (i neúmyslnému) založení požáru. Obdobně lze odhalit psychotropní a omamné látky, výbušniny a zbraně.

Pes je také vítaným společníkem fyzické ochrany v nočních hodinách. Pracovníkovi bezpečnostní služby dodá sebevědomí a ten může odvádět svou práci s plným nasazením. Navíc existují psi, kteří jsou speciálně trénovaní pro noční hlídání.

Bezpečnostní služba se psy se hodí při mnoha příležitostech

V dosavadním textu jsme nakousli jen několik základních možností využití fyzické ochrany se psem. Uplatnění je však mnohem větší. Fyzickou ochranu se psem by měli zvážit všichni organizátoři sportovních a společenských akcí. Psovodi ve spolupráci se služebními psy skvěle poslouží i při doprovodu potenciálně ohrožených osob na požadované místo. Ostraha se psem se také běžně využívá k tomu, aby pomohla zajistit bezpečný převoz cenin. Své uplatnění najdou i při dalších speciálních službách ostrahy.

Oblast bezpečnostních služeb je rozmanitá. Každá situace si žádá specifické řešení zabezpečení na míru, pouze tak bude ostraha maximálně spolehlivá. V ideálním případě by zabezpečení mělo být kombinací hned několika způsobů ochrany, které se budou vhodně doplňovat. Pokud si nejste jistí, jaké řešení zvolit, neváhejte kontaktovat bezpečnostní agenturu TOP security. Nabízí rozsáhlé služby v oblasti zabezpečení, takže dokáže vyhodnotit všechna potenciální rizika, navrhnout adekvátní řešení a celý bezpečnostní systém uvést do provozu.