Tiskněte levně. Jak na to?

Je jedno, v jakém oboru konkrétně podnikáte. Určitě ke své činnosti potřebujete tiskárnu. A právě tisk může být spojený s nemalými výdaji, které je vhodné snížit. Jak na to? Na několik tipů se podíváme společně.

Omezte tisk na minimum

Je pravdou, že mnoho věcí skutečně není potřeba tisknout, jelikož je možné zasílat je elektronicky. Tedy online, a to buď klasickým emailem, nebo prostřednictví datové schránky. O co se může jednat? Mezi hlavní příklady patří:

  • Faktury pro zákazníky
  • Objednávky a smlouvy partnerům
  • Přiznání finančnímu úřadu

Nastavte správně svou tiskárnu

Druhý krok spojený s úsporou je správné nastavení vaší tiskárny. Jako příklad si uvedeme to, že v ní máte nainstalovány náplně značky Canon. A vhodným nastavením je možné ovlivnit to, kolik dané náplně si vaše tiskárna vezme. Jak na to? V nastavení tisku, v sekci grafika, máte možnost zvolit ze tří variant. My doporučíme tu, které nese označení koncept. Díky tomu bude spotřeba nejnižší a na běžné dokumenty daná kvalita plně stačí.

Kupujte levné náplně

Cenu tisku zcela pochopitelně ovlivní také cena náplně, kterou používáte. Proto se vyhněte originálům, které jsou nejdražší. Místo nich zvolte třeba alternativní toner Q2612A. Pokud jeho cenu porovnáte právě s originálem, tak je levnější o desítky procent. A právě toto je suma, kterou můžete při tisku v rámci využití jedné takové náplně celkem hravě ušetřit.

Nejlevnější papír stačí

Setkáte se s mnoha druhy, hlavně s ohledem na to, jak velkou mají gramáž. Opět připomeňme, že na věci, které tisknete, vám plně stačí papír úplně obyčejný. A rozdíly v ceně mohou být celkem znatelné. Balík levného vyjde na pár desítek korun, zatímco u toho dražšího jenom málokdy mluvíme o ceně nižší, než je stokoruna. Opět platí, že čím více toho měsíčně vytisknete, tím markantnější rozdíl to může být.