Proč je virtuální sídlo tak žádané a k čemu nám slouží

Každá společnost musí mít sídlo, které je zapsané v obchodním rejstříku. Je to stejné, jako u fyzické osoby, která musí mít trvalý pobyt. Ze zákona je dané, že společnost musí mít sídlo. Virtuální sídlo nebo také virtuální kancelář je služba, kterou poskytovatel pronajímá zákazníkovi – právnické osobě adresu, kterou si zapíše do obchodního rejstříku a nemusí tak platit za pronajmutí fyzické kanceláře. Splní podmínky, které mu klade zákon.

Hlavní výhodou je finanční úspora

Pro společnosti a začínající podnikatele je hlavní výhodou finanční úspora. Klient zaplatí za virtuální sídlo jen pár stovek korun za měsíc a získá prestižní adresu třeba v Praze. Registrační sídlo nabízí i další služby, jako je jednací místnost či nakládání s poštou. V případě pronajmutí fyzické kanceláře zaplatíte za měsíc několik tisíc korun.

V čem vám pomůže prestižní adresa sídla firmy

Mít prestižní adresu sídla firmy se vyplatí hned z několika důvodů. Jedním z nich je komunikace s klienty. Obzvláště s těmi zahraničními je lepší mít na vizitkách uvedenou adresu v Praze, než v jiném městě. Dobrá image znamená ve světě obchodu hodně a často dělá rozdíl mezi skvělým a dobrým podnikáním.

Virtuální sídlo firmy dodržuje zákonem daná pravidla

Zajistěte si virtuální sídlo firmy a vyhněte se problémům se zákonem. Začínajícím podnikatelům se často stává, že nemají správně označené sídlo firmy. Poskytovatel virtuální kanceláře vše vyřeší za vás a sídlo firmy bude označeno přesně tak, jak ukládá zákon. Vyhnete se tak případným problémům, které jen ztíží vaše podnikaní.

Kromě výše uvedených důvodů vám zajistí společnost poskytující virtuální sídlo i správu nad vaší poštou. Vždy dostanete v čas oznámení o nových zásilkách k vyzvednutí nebo můžete využít služeb zaslání pošty na jinou uvedenou adresu. Odpadnou vám tak starosti s hledáním volného času pro vyzvednutí pošty.