Ačkoliv v rámci průmyslové výroby většinou pracujeme s opravdu vysokými částkami, tak se mimo samotné výrobní procesy velice často šetří. Mnohdy jsou proto areály šizené na vzhledu a úpravě trávníků a okolí, aby se ušetřila za celý roční cyklus nemalá částka.

Přitom mnohdy průmyslníci šetří také na plotech, což se nejednou ukázalo jako naprosto zásadní chyba. Plot totiž dokáže být v mnoha případech jedinou možnou ochranou před vnikem cizích osob. A navíc pokud se něco ztratí, tak pojišťovna ani policie nemůže nic řešit bez porušení plotu. Dnes se podíváme na to, že kvalitní ploty se dají udělat i v případě, kdy máte k dispozici nízký budget.

Cenově dostupné svařované panely

Ačkoliv jsou pletiva jako taková nejdostupnějším materiálem, tak jsou svařované panely rozhodně v porovnání ceny a efektu jasnými vítězi. Oproti klasickým pletivům sice nenabídne většina panelů tak moc jemnou strukturu, ale za to je mnohem odolnější. Je tvarována tak, že rozhodně ani velice hubená osoba nedokáže protáhnout tělo skrze plot a bude jej proto muset porušit nebo podlézt.

Porušení přitom komplikuje fakt, že jsou svařované panely tvořeny ze speciálních drátů, které mají i větší průměr. Díky tomu jsou odolné proti mechanickému porušení a využití strojů je už příliš nápadné na to, aby jej někdo realizoval. Přelézt se přitom nedají kvůli tomu, že jsou ve vrchní části kvalitně zakončeny tak, aby nebyl žádný záchytný bod. O ukotvení se potom starají nosníky plotových polí, které jsou určeny opět k jejich držení s vysokou bezpečností a odolností. Dostat se tak přes podobný plot je víceméně nerealizovatelné bez nápadných akcí.

Přelez, prolez ale nepodlez

Toto pravidlo platí i v případě, kdy si pořizujete podobný plot. specifickou součástí jsou totiž podhrabové desky, které jsou vyloženě určeny pro realizaci podobných plotů. Jedná se o vysoké betonové desky, které se při betonování základů jednoduše zapustí pod plot. jejich podhrabání nebo zničení by vyžadovalo opravdu velice hlubokou díru, což zase automaticky odradí kohokoliv, kdo by se chtěl do areálu neoprávněně dostat.