Jak nejlépe zhodnotit své úspory?

Řadíte se mezi ty, kteří by si rádi vydělávali investováním, ale domníváte se, že svět investic je určen pouze pro hazardéry? Již dávno jsou pryč doby, kdy bylo třeba se investování obávat. Stačí jen vědět, do jakého investičního nástroje investovat. Pokud si tedy chcete vyzkoušet, jaké to je vydělávat peníze investováním, pak neváhejte vyzkoušet korporátní dluhopisy.

Co jsou korporátní dluhopisy?

Vydávání dluhopisů již nejsou pouze doménou státu, ale vydáváním dluhopisů se věnují firmy. Tyto cenné papíry může vydávat téměř jakákoliv firma. Získané finanční prostředky jí většinou slouží na rozvoj nových technologií, zvýšení konkurenceschopnosti či na její další růst a nové projekty. Investor v podstatě této firmě poskytuje půjčku. V rámci investice pak získává sjednaný úrok a na konci úpisu následně získá zpět celou svoji investovanou částku.

Zajímavý výnos

Často rozhodujícím faktorem pro volbu investice je výše úroku, která se obvykle váže na míru rizika. Úrok je většinou vysoký při velkém riziku a naopak pro nízké zhodnocení je charakteristické i nízké riziko. Firemní dluhopisy se řadí zhruba na střed, kdy nabízejí zajímavý výnos při přijatelném riziku, a to v rozmezí 5–10 %. V porovnání se státními dluhopisy, které nabízejí úrok kolem 2 %, jsou logicky o něco rizikovější. Ale zase jsou bezpečnější než akcie, které jsou mezi investory velmi oblíbené. Navíc investice do dluhopisů se řadí mezi krátkodobé investice, takže nebudete muset na zhodnocení peněz dlouho vyčkávat.

Výběr firmy je nejdůležitější

Před samotným investováním do korporátních dluhopisů je důležité vybrat správnou firmu. Na výběru firmy je dobré si nechat záležet, abyste se nespálili a investovaná částka se vám v pořádku vrátila i se zhodnocením . Pokud byste si chtěli usnadnit hledání, tak se mrkněte na dluhopisy EIP od společnosti Europa Investment Property. Tato společnost je na trhu již přes 20 let a věnuje se investicím v oblasti nemovitostí. Nominální hodnota jednoho dluhopisu činí 50 000 Kč a nabízený výnos činí 7,5 %.