Sami zjistíte, že výběr kamene není až tak jednoduchá věc. Kamínek by vás měl něčím zaujmout, ať tvarem, barvou nebo zkrátka a jasně tím, že vás nějak osloví. Cítíte z něj příjemnou energii a poznáte, že tohle je ten pravý.

Pro někoho je to cesta na dlouhou trať a může na to přijít až léty praxe. Věnujte tomu svůj čas, abyste si vyhledali kámen, který se s vámi bude ztotožňovat.

Vybírat si můžete i podle toho, jaké mají kameny obecné vlastnosti a potom si najít ten, který se vám bude líbit nejvíce.

Oblast sebelásky – růženín

Pokud pracujete na pěstování hlubšího smyslu pro sebelásku, růženín je kámen pro vás. Růžový křemen vyzařuje frekvenci čisté a bezpodmínečné lásky.

Pomáhá vyrovnávat, uklidňovat, harmonizovat a léčit tělo, mysl a ducha. Současně prohlubuje vztah se sebou samým, rodinou, komunitou i Zemí, jakožto planety. Tromlované krystaly růžového křemene se používají během koupelových rituálů nebo samoléčebné meditace. Když si růženín umístíte pod polštář, zlepšíte svůj spánek.

Oblast štěstí – citrín

Citrín je krystal štěstí a přítomnosti. Nemusíte si jich kupovat celou sbírku. Nebudete mít více štěstí, když jich budete vlastnit hned několik. Štěstí spočívá v pochopení. Citrín vám pomůže jiného pohledu na svět, stanete se vnímavějšími jedinci a života si budete vážit takového, jaký je právě teď. Je to povzbuzující kámen, jenž nám pomáhá následovat své sny, zůstat pozitivně naladění a přijímat život s vděčností. Je spojen s čakrou solar plexu a jedná se o mocný krystal, jenž se používá k lepšímu dýchání.

Pokud procházíte něčím velkým a bojíte se, energetickou podporu vám přinese malachit. Nabízí ochranu, hluboké léčení a čištění na fyzické i energetické úrovni.

Tento druh kamene léčí stará traumata, rány a vzorce uložené v buněčné struktuře těla. Je to krásný kámen, se kterým se dá pracovat v dobách žalu a ztrát. Více se dozvíte na https://www.magieprirody.cz/