Jenom málokterý podnikatel se obejde bez tiskárny. I když se dnes mnoho věcí dá řešit online, stále je velké množství těch, u kterých je nutnost klasického tisku. A čím více tisknete, tím více mohou stoupat vaše náklady. Jak si je efektivně snížit?

Na to se můžete podívat společně s námi.

Rozhoduje cena náplní

Prioritou by měla být pochopitelně cena, za kterou budete náplně kupovat. Zde platí jedno jasné a v podstatě jednoduché pravidlo. Naprostým základem by měly být levné náplně do tiskáren. Jedině tak následně snížíte i cenu za jednu každou vytištěnou stránku, která z tiskárny vyjede. Doporučujeme vám si ceny porovnat, jelikož napříč trhem není nic neobvyklého, že se ceny u jedné náplně liší třeba i o stokoruny.

Zajímejte se o kapacitu náplně

Cena ale není vše, jelikož důležité je vědět, co za danou cenu dostanete. Platí tedy, že čím větší bude mít náplň objem inkoustu, nebo větší množství tonerového prášku, tím výhodněji vás v nákladech na jednu stránku vyjde. Proč? Jelikož ve výsledné ceně je promítnutý i obal a tak čím více náplně v něm máte, tím cena poměrově vychází lépe.

Kupujte raději alternativní náplně

Mnozí výrobci do tiskáren dnes doporučují kupovat na svých oficiálních eshopech, a to jenom své originální náplně. Nejsou ale jedinou možností. Podívejte se třeba na toner Q2612A. Kromě množnosti, kterou jsme zmínili, je zde ještě ta, že koupíte takzvaný alternativní neboli kompatibilní. Ten už vyrábí jiná společnost, než výrobce vaší tiskárny. A proč ho koupit?

  • Často jistota vyšší kapacity
  • Výrazně nižší pořizovací cena
  • Srovnatelná kvalita tisku

Nastavte správně i svou tiskárnu

I tudy vede cesta, jak můžete ušetřit. Pokud budeme konkrétní, tak nejvíce náplně bere režim označovaný jako koncept. Když jde o tisk běžných faktur a jiných dokumentů, můžete si být jistit, že vám bude plně dostačovat.