Náklady na tisk ve firmách stoupají. Jak je snížit?

Každá firma musí počítat s celou řadou nákladů, se kterými je spojený její provoz. I když se to na první pohled nemusí zdát, dané náklady jsou celkem vysoké. Patří sem i tisk. Ten je v mnoha společnostech nezbytností, jelikož přenést na papír je třeba:

  • Faktury a objednávky
  • Smlouvy
  • Účetní dokumenty

Je to i váš případ a jde vám o to, abyste dané náklady snížili? Pokud ano, tady jsou cesty, jak na to.

Kupujte cenově nejvýhodnější náplně

Vliv na cenu tisku mají rozhodně i náplně, se kterými tisknete. Ty něco stojí. Vaším cílem by mělo být jejich pořízení za minimální cenu. Když pořídíte levné tonery, s cenou sníženou třeba o několik desítek procent, je právě ta velikost úspory, která se dotkne vašich nákladů. Doporučujeme projít jednotlivé eshopy a porovnat si jejich ceny.

Náplně berte z kategorie alternativních

O jaký segment se jedná? Jde o náplň, kterou nevyrobila přímo značka vaší tiskárny, ale jiná firma. Když hledáte například levné tonery Samsung, není problém na tento sortiment narazit. U kvalitního eshopu se nemusíte bát ani kvality tisku, ani kompatibility s vaší tiskárnou. Pokud jde o ceny, opět platí, že proti originálům mohou být nižší o desítky procent. To už s vašimi náklady celkem zajímavě zahýbe – samozřejmě správný směrem.

Naučte se úsporně tisknout

Jak ušetřit na náplních, to již víte. Nyní se podíváme ještě na to, jak se naučit úsporně tisknout. Platí jedno důležité pravidlo – ne vše musí být nutně vytisknuto. Pokud dokument nutně nepotřebujete v tištěné podobě, uložte ho v elektronické.

Dále hraje roli nastavení vaší tiskárny. Většina z nich nabídne režim jako „Koncept“. Kvalita je na běžné dokumenty plně dostačující a úspora náplní je značná. Tou poslední věcí, na které lze ušetřit, je papír. Plně stačí obyčejný balík, který lze pořídit v mnoha supermarketech za ceny okolo několika desítek korun českých.