Roční hlášení za odpady už nemusíte dělat sami

Připadáte si občas, že žijete v byrokratickém pekle? To připadá mnoha Čechům a podle statistik tomu tak skutečně je, v málokteré zemi je tolik byrokracie právě jako u nás. Bohužel si nemůžeme vybrat, kde se narodíme a je potřeba plnit všechny zákonné povinnosti, které nám stát nařídí. Pro mnoho firem je to i roční hlášení za odpad, které se týká všech firem, které za rok vyprodukují více než 100 kilogramů nebezpečného nebo 100 tun běžného odpadu.

Roční hlášení možná nezní tak hrozivě, ale je třeba si uvědomit, že jde o součet odpadů za všechny provozovny pod jedním IČO a hlášení musíte podávat za každou z vašich provozoven. Navíc, abyste mohli roční hlášení podat, musíte být registrovaní na ISPOP.cz (Integrovaný systém plnění ohlašovacích povinností). Roční vyúčtování není jediná povinnost související s odpady, ještě musíte vést průběžnou evidenci odpadů, o které musíte zpracovat výkaz statistiky a zaslat ho na Český statistický úřad.

Obraťte se na Rocnihlaseni.cz

Jestliže vám z toho vstávají vlasy hrůzou, tak nemusí, můžete si na to zaplatit zkušenou firmu na Rocnivyuctovani.cz. Co vám přesně zajistí? Zpracuje vám roční hlášení za každou vaší provozovnu a řádně ho odešle přes ISPOP, bude vést průběžnou evidenci a udělá i výkaz statistiky pro ČSÚ. Tato služba se nabízí pro živnostníky, firmy i obce. Na webu se můžete dozvědět více informací a rovnou si službu objednat. Proč zahlcovat vlastní kapacity nebo vyčleňovat nové, když vám specialisté vše zařídí v podstatě za pakatel a budete mít jistotu, že vše bude spolehlivě vyřízené. Spolupráce je jednoduchá, nahrajete dokumenty a po zaplacení za službu společnost vypracuje roční hlášení, které odešle na váš email i přímo na ISPOP. Ušetřete si práci i starosti.