Vášniví myslivci či milovníci přírody určitě velmi rádi sedí na posedu a pozorují zvířata. Je to pro ně ten nejkrásnější pocit, když vidí nějaké to zvíře, jak se volně pohybuje v přírodě. Ne vždy však mají štěstí a vidí takovéto zvířata naživo.

Pomoci může právě fotopast a to nejen na běžné pozorování zvěře, ale například pro mapování pohybu zvířat.

Fotopasti pro mapování zvířat

Fotopasti acorn jsou ideální pro všechny ty, kteří chtějí nebo potřebují mapovat pohyb zvěře. Na rozdíl od jiných značek jsou tyto fotopasti vybaveny tmavými led diodami. Ty mají zcela neviditelný noční blesk a díky tomu nebudou žádným způsobem rušit zvěř. Ta se tak může volně pohybovat a například také chodit ke krmelci, odpočívat a podobně.

Budete tak díky prakticky neviditelné fotopasti mít skvělý přehled o pohybu zvířete a to až několik hodin. Každý kousek zaznamenává také přesné datum a čas, kdy byla fotografie nebo video pořízeno. To samozřejmě usnadňuje myslivcům krmení zvířat v zimě, přesně zjistí, kdy se k těmto místům stahují nejčastěji.

Monitoring pohybu

Moderní fotopast acorn s GSM modulem navíc také mohou odesílat fotografie zvířat ihned na váš mobil nebo e-mail, takže můžete mít prakticky „online“ přehled o tom, kdo se zrovna na sledovaném místě ze zvířat nachází. Vzhled fotopastí je velmi nenápadný, takřka neviditelný, přizpůsobuje se plně přírodě a umí s ní splynout.

Nezbytností jsou samozřejmě vestavěné displeje, které vás přivítají českým menu, takže si jednoduše můžete nastavit vše, co budete potřebovat. Díky dobrému rozlišení fotoaparátu tak budou fotky v požadované kvalitě. K dispozici je také SD karta, kde se fotografie ukládají. Pohon fotopasti je řešen pomocí baterií. Díky těmto kouskům budete mít vždy přehled o pohybu zvěře tak, jak potřebujete.