Začít podnikat lze několika způsoby. Vždy je to krok do neznáma, ale po krátkém čase odvaha začne vyplácet, neboť člověk pozná opojný pocit nezávislosti a samostatného rozhodování.

Nejjednodušším a nejrychlejším krokem je nákup ready made společnosti. Jedná se o již existující firmu zapsanou v obchodním rejstříku.

Ready made společnost má stoprocentně splacený základní kapitál, ovšem nikdy nevyvíjela žádnou činnost. Založena byla za účelem prodeje, ke kterému je připravena. Stačí kontaktovat společnost ready made s.r.o., která se na tuto činnost specializuje již pět let. Po vyřízení formalit můžete začít podnikat s vlastní firmou nejpozději do dvou týdnů.

Jak probíhá nákup

Tato transakce je naprosto legální stejně jako obchod s jakýmkoliv jiným zbožím. V tomto případě jsou zbožím ready made společnosti. Kupující se podpisem smluv stává tímto okamžikem novým vlastníkem již založené a existující společnosti. Na podkladě jeho přání a rozhodnutí se provedou změny základních údajů týkajících se především názvu firmy a předmětu podnikání. Samozřejmě dojde také ke změně v osobě jednatele a případných společníků.

Pro koho je rady made společnost výhodná

Především se každý, kdo využije nákupu ready made společnosti vyhne složitým administrativním úkonům a jednání na úřadech. Proto je tento způsob zahájení podnikatelské činnosti vhodný zejména pro naprosté začátečníky. Výhodu to ovšem má i pro etablované podnikatele, kteří nechtějí ztrácet čas vyřizováním formalit a chtějí rozšířit své dosavadní podnikatelské impérium.

Co to stojí

To je legitimní otázka každého i začínajícího podnikatele. Na rozdíl od klasického zakládání nové společnosti vyjde ready made společnost mnohem levněji. Právní předpisy totiž vyžadují u nově zakládané společnosti s ručením omezeným splatit základní ve výši 200 tisíc Kč. Na rozdíl od toho, za nákup ready made společnosti zaplatíte pouhých 10.999 Kč včetně kolku nutného k žádosti o provedení změn v obchodním rejstříku.