Zautomatizujte procesy ve své firmě pomocí robotických ramen

Chcete zefektivnit výrobu a zvýšit konkurenceschopnost své firmy? V tom případě se zamyslete nad zautomatizováním procesů pomocí robotických ramen neboli kolaborativních robotů, jež nachází stále větší uplatnění při automatizaci výrobních procesů. Navíc je lze integrovat i do těch nejnáročnějších výrobních procesů a nabízí snadné ovládání. A co vše umí?

Výhody robotů

Výhodou robotů AUBO jsou zejména rozsáhlé možnosti robotizace práce, jelikož se dokážou dokonale přizpůsobit mnoha výrobním procesům a tím tak významně přispět ke zkvalitnění celé výroby. Ne nadarmo nachází průmysloví roboti uplatnění ve firmách po celém světě. Mezi další výhodu robotizace výroby pomocí robotických ramen patří nízké pořizovací náklady, jelikož jsou o 20 % levnější než světová konkurence. Díky přínosům a ceně je tak pro ně charakteristická rychlá návratnost investice.

Ideální pomocník

Robotická ramena najdou uplatnění v mnoha oborech. Najít je můžete ve strojírenství, výrobě elektroniky, IT průmyslu či laboratořích. Největší uplatnění najdou zejména pro rutinní činnosti, které zbytečně zaneprázdňují kvalifikovanou sílu. Díky zavedení robotizace práce se tak kvalifikovaní pracovníci budou moci věnovat důležitějším a potřebnějším úkolům. Průmysloví roboti však najdou uplatnění i pro náročnější úkoly. Robotická automatizace se osvědčila také při kontrole kvality ve výrobě, pro niž je charakteristická daleko větší rychlost a efektivita.

Intuitivní ovládání

Na robotických ramenech lze ocenit také jejich snadné ovládání a přehledné uživatelské rozhraní, které je dobře osvojitelné. Ovládání robota a zadávání úkolů bude pro vás tedy velice rychlé a snadné. Pro naučení nových dovedností lze využít i mechanického vedení ramene, což zvládne i běžný zaměstnanec. Zavádění robotických ramen do procesu robotizace výroby bude velmi rychlé. Navíc robotická ramena vzhledem ke svým rozměrům nezaberou mnoho prostoru a také lze s nimi pracovat ve vodorovné i svislé poloze.