Zlepšete prostředí ve své firmě. Jak na to?

Co jen pro mnoho zaměstnanců pracujících ve firmách velmi důležité? Je pravdou, že na prvním místě je zcela pochopitelně téměř vždy plat. Jak jsou na tom ale další důvody? Možná se budete divit, ale lidé uvádějí hlavně:

  • Přátelský kolektiv
  • Příjemné prostředí
  • Benefity

Jsou toto věci, kde vaše podnikání zaostává? Podívejte se společně s námi, jak zlepšit prostředí i ve své firmě.

Kvalitní káva a čaj

Nápoje, bez kterých se dnes jenom málokdo obejde. Zároveň ale nikdo nechce pít daný nápoj z automatu. Ten pošlete pryč a místo něho raději kupte kvalitní kávovar. O to automatické se téměř nemusíte starat a přitom umí vytvořit vynikající nápoj. K tomu by měla být využita nabídka kávy pro firmy, které zajistí, že si vaši zaměstnanci dopřejí opravdu něco lahodného. Do práce budou spěchat, aby si mohli dát svou první ranní kávu právě zde.

Odměňujte ty nejlepší

Ano, i pochvala je formou odměny. Věřte, že ti nejlepší chtějí přece jenom i něco více, než je jenom poplácání po zádech. A co by to mělo být? Když ne peníze, tak zkuste exkluzivní firemní dárky. Nemusí se jednat jenom o drobnosti, jelikož takový firemní dárek může mít hodnotu stovek i tisíců korun. To už je celkem motivační pochvala, kvůli které se dost možná začnou snažit i ostatní.

Pořádejte teambuilding

Snažte se kolektiv hlavně sjednotit. Jak? Pomůže teambuilding. Velmi populární možnost tmelení kolektivu. Může se jednat o různé hry a jinou zábavu, ale třeba i o příjemné posezení s rautem. Záleží na vás, jak akci pojmete. Vždy by však měla být spíše nenucená.

Volná pracovní doba

Zkuste ji. Pamatujte na to, že je pro vás důležité, aby zaměstnanec odpracoval svých 8 hodin. Nikoliv to, kdy je odpracuje. Někdo chodí raději ráno, jiný až kolem poledne. Dopřejte jim to a uvidíte, že i tím prostředí ve své firmě zlepšíte. A navíc ze zvýšit i efektivitu práce.