Chcete si založit živnost? Nechte to na profesionálech

Staré české přísloví praví, že řemeslo má zlaté dno. Pokud je člověk šikovný a je ve svém oboru zručný, měl by se mu věnovat naplno. Stát se osobou samostatně výdělečně činnou, neboli živnostníkem je jednoduché, pokud využijete služeb Založení živnosti online.

Provede za vás všechny administrativní úkony, takže se vyhnete nepříjemnému vyplňování formulářů a běhání po úřadech. Zaplatíte sice určitý poplatek, ale ušetříte si čas, nervy a v konečném důsledku i peníze, neboť s podnikáním můžete začít do dvou týdnů.

Co musíte udělat

Je to naprosto jednoduché, jelikož si v pohodlí svého domova kliknete na internetu na webové stránky založení živnosti online. Otevře se vám nabídka a velice stručná objednávka, kterou vyplníte a odešlete. Poté zaplatíte poplatek ve výši 1 999 korun a na vyzvání předložíte svou odbornou způsobilost. O víc se již nestaráte a za několik dnů vám poštou přijde živnostenské oprávnění, které vás bude opravňovat k provozování vaší živnosti.

Jak se dokládá odborná způsobilost

Jsou dva způsoby. Buď doložíte své vzdělání výučním listem, maturitním vysvědčením, vysokoškolským diplomem, rekvalifikací apd., nebo praxí v oboru. Praxe v délce 1, 3, 5 nebo 6 let se dokládá buď úředně ověřenými kopiemi daňového přiznání s příslušným NACE kódem, nebo potvrzením o zaměstnání. V tom musí být jasně uvedeno, že se jednalo o pracovní úvazek minimálně 40 hodin týdně.

Veškeré předkládané dokumenty, kterými budete prokazovat svou odbornou způsobilost, musí být v originálu nebo v ověřené kopii.

Jak je to se sídlem živnosti

Mít sídlo je povinností i pro živnostníky, čili pro OSVČ. Jednou z možností je mít sídlo na adrese svého bydliště. Pokud byste z nějakého důvodu takové sídlo mít nechtěli a o jiné možnosti zatím nevíte, můžete za příplatek 1 777 Kč využít doplňkovou službu. Spočívá v zajištění sídla, ve kterém můžete své podnikání zahájit a zůstat v něm buď jeden nebo první dva roky. Zároveň budete mít jistotu zřízení poštovní schránky, notifikace o došlé poště na e-mail a scanování přijaté pošty na vámi zvolenou dobu.