Počátkem roku 2019 odkoupila společnost Nordic Telecom od investiční skupiny DRFG zbylou polovinu podílu internetového operátora Libli. Jak říká Ondřej Surka, který nese v investiční skupině Davida Rusňáka zodpovědnost za nábor nových společností, tato transakce byla pro DRFG zisková a zároveň oceňuje zkušenosti, které investiční skupině přinesla. Nápad na spuštění Libli se zrodil v roce 2017. Ten rok se s DRFG spojila společnost Suntel Group a šéf telekomunikační divize DRFG Roman Řezníček se rozhodl využít příležitosti konsolidace trhu s poskytovateli internetového připojení. Značnou část českého trhu tehdy zabírali místní internetoví provideři, což byl velký rozdíl v poměru s EU, kde se na tomto trhu jednalo o přibližně dvacet procent.

K fondům a dluhopisům v záběru DRFG přibyly 5G sítě

Tato mezera na trhu se pro DRFG stala možností, kterou šlo efektivně využít ke konsolidaci. Nákup Libli byl logickým krokem, jelikož společnost byla na trhu internetových poskytovatelů silným hráčem. Tuto transakci následovaly další nákupy menších společností a takto se pod investiční skupinu Davida Rusňáka dostalo během dvou let téměř devadesát tisíc zákazníků. Na základě toho se pozice Libli na trhu ustálila a společnost se nyní prezentuje jako největší provider fixního internetového připojení na Moravě a zároveň jeden z pěti největších poskytovatelů této služby v České republice.

Po prodeji podílu v Libli společnosti Nordic Telecom, která má ambice stát se čtvrtým největším operátorem na českém trhu, začala DRFG své síly soustředit na rozvoj mobilních sítí páté generace. Ty mají podle Ondřeje Surky velký potenciál stát se hybateli fungování celé společnosti. Na základě těchto předpokladů chce být investiční skupina Davida Rusňáka připravená na změny. V mobilních sítích 5G nevidí pouze příležitost, jak dosáhnout většího vlivu v Tuzemsku, ale také možnost prorazit na celoevropský trh. Jako velkou výhodu tedy vnímá i fakt, že Suntel Group se v současné době kromě České republiky zaměřuje i na působení v zahraničí, konkrétně na Slovensku, v Německu a ve Švýcarsku.