Daňové ráje jsou čím dál oblíbenější mezi podnikateli, kteří hledají zjednodušené podmínky pro obchod. Offshore společnost v daňových rájích jim snižuje daňovou zátěž i byrokracii. Panuje přesto několik mýtů, které halí daňové ráje do jiného světla. Jak to ve skutečnosti je?

Daňové ráje jsou legální

Většina společnosti se domnívá, že daňové ráje jsou nelegální. To však není pravda. Firma si může vybrat libovolně své sídlo firmy. Přečtěte si o offshore na Cypruse – kde si můžete svobodně vybrat sídlo. V rámci země je však nutné dodržovat dané zákony. Offshore firmy mají tedy velmi zajímavé možnosti, ale nehodí se pro všechny druhy podnikání.

Proč se firmy stěhují do daňových rájů

Nejčastěji se setkáte s tvrzením, že se jedná o snahu snížit daně. Tento důvod však není jediný a mnohdy nejde ani o peníze. Snížení daňové zátěže je velkou motivací, ale také je velmi přitažlivá nízká byrokratická zátěž a další důvody, které ztěžují podnikaní.

Offshore společnosti na Seychelách nabízí zajímavé podmínky pro podnikání, které ocení jak začínající podnikatelé, tak zavedené firmy, které si chtějí ulehčit svůj byznys.

Jaká je praxe

Něco jiného je představa a něco jiného praxe. Založení nebo přesunutí společnosti do daňového ráje není tak jednoduché, jak se zdá. Je vždy lepší využít služeb profesionálů, kteří se zabývají touto problematikou. Odpadnou vám zbytečné starosti a energii tak můžete vložit do rozvíjení svého podnikání.

Velmi častým pohledem na daňové ráje je ten, že vše vypadá jak na divokém západě a neplatí zde žádné zákony. Přestože je zde nízké daňové zatížení a slabá byrokracie, stále jsou zde zákony, kterými je potřeba se řídit. Ne vždy je to tak jednoduché a občas se vyplatí investovat do odborníků na danou problematiku, kteří vám s problémem pomohou.