Čeká vás brzy pracovní pohovor na novou pozici? Jste nervózní a přemýšlíte, jak byste se na daný den měli připravit? Nepodceňte přípravu na pracovní pohovor a alespoň základně se na danou schůzku připravte.

Základní informace

Důležité je, abyste si o firmě, ve které žádáte o práci, něco zjistili. Jde o základní informace, čím se firma zabývá, jaká je její hlavní myšlenka, popřípadě, kdo je jejím ředitelem apod. Velmi podstatné je však také to, abyste věděli dostatek informací o pracovní pozici, kterou byste ve firmě měli vykonávat. Měli byste mít alespoň základní představu o tom, jaká bude náplň vaší práce a co byste k jejímu výkonu měli potřebovat, tedy umět.

Co na sebe?

Celkem důležité je také to, jak se na pohovor připravíte nejen z informativní stránky, ale také psychicky a fyzicky. Máme na mysli především to, jak se na pracovní pohovor obléknete. Volte komfortní oblečení, které bude umírněné, a vybírejte vzhledem k tomu, o jakou pracovní pozici se zajímáte. Pokud vás čeká pohovor na místo redaktorky módního časopisu, jistě se obléknete jinak, než když žádáte o místo nočního hlídače či učitelky.

Co sebou?

Nezapomeňte si sebou na pohovor přibalit obyčejnou vodu, papírové kapesníčky, popřípadě žvýkačky. Před pohovorem budete jistě nervózní a budete potřebovat dávku tekutin a svěží dech. Žvýkačku však před pohovorem vyplivněte. Pomoci vám může například i hroznový cukr, který vám dodá energii ve chvíli, kdy už na pohovor čekáte delší dobu. Nezapomeňte také na formality, především životopis, pokud je vyžadován motivační dopis. Měli byste být také rozmyšlení, jaké požadavky od daného zaměstnání máte, základní představu o tom, jaká by vaše práce měla být, za jaké finanční ohodnocení apod.

Kde hledat práci?

Pokud se vám prozatím hledat práci nedaří, pomůže vám pracovní portál, na kterém najdete rozmanitou nabídku různých brigád a pracovních míst. Nabídka pracovních míst je zde opravdu široká a vy si tak můžete novou práci najít z pohodlí vašeho domova.