Průmyslové provozy, profesionální či kutilské dílny, které potřebují ke své činnosti kovoobráběcí nebo dřevoobráběcí stroje mohou využít prodej soustruhů, který nabízí Svarecky-obchod.cz v Rožnově pod Radhoštěm. V nabídce tohoto obchodu jsou tvářecí a kovoobráběcí stroje předních značek OPTIMUM a PROMA. Nejsou to pouze soustruhy různých typů, které patří k nejužívanějším kovoobráběcím strojům, ale také frézky, lisy, zakružovačky a mnoho dalších. Kromě klasických soustruhů si v obchodě můžete koupit také soustruhy s CNC řízením.

Popis soustruhu

Jedná se o stroj na obrábění kovu nebo dřeva. Hlavním pracovním nástrojem je soustružnický nůž, který je pevně upnut do posuvné části stroje a posouvá buď ručně nebo strojně. Manuální posun je charakteristický pro dřevoobráběcí soustruhy. Strojní posun lze naprogramovat a přímo řídit počítačem. Obrobek se upevní do vřetene, které se s ním otáčí a nůž postupně odebírá vrstvy materiálu až do požadovaného tvaru. Tím vzniká špona jako odpad.

Druhy soustruhů

Základní dělení soustruhů je na universální aneb hrotové, čelní, revolverové a svislé neboli karusely. Soustruhy na obrábění kovu se dále dělí podle řízení na ruční, poloautomatické, automatické, číslicově řízené neboli NC a číslicově řízené počítačem – zkráceně CNC. V sortimentu obchodu jsou soustruhy různých typů a značek jak pro profesionální, tak i pro hobby používání. Součástí nabídky je i příslušenství, jako jsou kleštiny, lunety, sklíčidla, upínací desky, pouzdra atd. Do kutilské nebo modelářské dílny jsou vhodné menší stroje se širším spektrem využití značky OPTIMUM.

Průmyslové a dílenské vysavače

V prašném prostředí průmyslových hal nebo i kutilských dílen je potřeba udržovat čisté ovzduší. Nejlépe tento úkol zvládají průmyslové a dílenské vysavače, které se uplatňují i na jiných frekventovaných místech, jako jsou úřady, školy či obchody. V nabídce obchodu Svářečky jsou vysavače na mokré i suché vysávání. Dílenské vysavače jsou určeny převážně k suchému vysávání, ale některé jsou i na mokré vysávání. Všechny vysavače jsou jednoduché na ovládání a snadno se s nimi manipuluje.