Najděte si novou práci rychle a z pohodlí domova

Najít si novou práci je velmi snadné, pokud víte, jak na to. Mnoho práce a starostí ušetří pracovní portály. Jedním takovým je jobimi.cz, kde si snadno nastavíte město, například práce Pardubice, název oboru, pozice či konkrétné společnosti, kde byste rádi pracovali. Na zobrazené konkrétní nabídky snadno odpovíte připraveným formulářem. Sice se na první pohled zdá, že jobimi.cz udělá vše za vás, ovšem správně zapůsobit, musíte už vy sami.

Váš životopis by měl být stručný a jasný

Pokud máte mnoho pracovních zkušeností, které vydají na několik stránek životopisu, je nutné to všechno vypisovat? Ne tak docela. Pokud jde o uvádění vašich zkušeností a profesionální minulosti, buďte struční.

Shrňte své minulé pracovní zkušenosti a ujistěte se, že popisy vašich pracovních povinností jsou relevantní pro volné pracovní pozice, o které se ucházíte. 40 % náborových manažerů stráví méně než minutu kontrolou vašeho životopisu, takže nezapomeňte počítat s dovednostmi a zkušenostmi, které se vztahují na nabízenou pozici, například práce Plzeň.

Do životopisu nepatří jen pracovní zkušenosti

Mnoho uchazečů o zaměstnání tráví týdny nebo dokonce měsíce hledáním, aniž by našli tu správnou práci. V sekci historie práce tak zůstávají mezery, které mohou náboráře vyvolat strach z toho, že uchazeč o zaměstnání není spolehlivý. Naštěstí uvedení vaší pracovní historie není vše, co životopis obsahuje.

Nezapomeňte uvést jakoukoli dobrovolnickou práci, další vzdělávání nebo projekty na volné noze, které jste dělali během tohoto času. Pokud jste byli rodičem na rodičovské dovolené, zmiňte to také. Náboráři chtějí vědět, co jste dělali a jak jste rozvíjeli své dovednosti, když jste nepracovali pro konkrétní společnost či nepodnikali. Vhodná práce se najde pro každého, stačí vědět, kde hledat – jobimi.cz.