Skartace dokumentů v Praze 

Mnozí podnikatelé, menší i velké firmy, úřady, instituce a další subjekty mají potíže s likvidací dokladů, dokumentů či jiných nosičů informací. Běžné drtičky papíru na likvidaci většího množství takovéhoto materiálu nestačí. Problémem jsou také nejrůznější dokumenty podléhající utajení. To vše jsou ovšem snadno řešitelné situace, ve kterých může pomoci specializovaná společnost.

Zabývá se komplexními službami v oblasti likvidace dokladů, dokumentů a jiných nosičů informací. Likvidaci či skartaci provádí firma bezpečně a ekologicky. Platí to i pro takové nosiče informací jako jsou diskety, CD, DVD, ZIP a jiné. Se zárukou zabezpečení proti úniku informací je firma schopna ekologicky zlikvidovat i občanské či řidičské průkazy, cestovní pasy, platební karty a další podobný materiál.

Co je součástí skartovacích služeb

Firma zodpovídá za bezpečnou přepravu dokumentů a nosičů informací ke skartaci. Pro maximální možnou transparentnost se klient může zúčastnit samotné skartace a na její průběh osobně dohlížet.

Po dokončení skartace je vystaven v souladu s platnou normou protokol o ekologickém průběhu likvidace. Vzniklý odpad je pak následně zaslán do papírny k finálnímu zpracování. Klientovi firma vrátí nazpět prázdné šanony a pytle.

Datové nosiče, jako jsou CD, DVD, diskety, videokazety apd., jsou odborně znehodnoceny. Veškeré úkony, tzn. nejen samotná likvidace, ale i vše, co s ní souvisí, jsou prováděny ve firemním střeženém objektu. Přičtete-li k tomu možnost své osobní přítomnosti a dohledu nad průběhem likvidace, znamená skartace dokumentů Praha naprostou záruku bezpečnosti všech důvěrných dat.

Jak probíhá likvidace

Veškerá skartace dokumentů v Praze je prováděna na velkokapacitní skartovačce HSM FA 500.2. Po dokončení likvidace zůstanou částice o velikosti 6x40x53 mm, což přesně odpovídá normě Národního bezpečnostního úřadu pro stupeň „důvěrné utajení“. Tato skartovačka prošla kontrolou a získala certifikát NBU.