Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka své portfolio posiluje na všech frontách. Od svého vzniku se zaměřuje na tři klíčová odvětví, kterými jsou finance, nemovitosti a telekomunikace. Začátkem roku 2019 díky řadě nákupů a akvizic posilovala zejména oblast financí, kdy nabízela také dluhopisy, a také nemovitostní divizi. Díky ní se také rozšířilo nemovitostní portfolio podílového fondu CZECH FUND.
Teď se skupina zaměřila také na posílení třetí stěžejní divize. Díky nákupu slovenské společnosti FibreNet, jež provozuje vysokorychlostní optické sítě pro přenos dat na Slovensku, významně posílila také oblast telekomunikací skupiny DRFG.

DRFG plánuje společnost rozvíjet

FibreNet aktuálně provozuje více než 300 km páteřních tras optických sítí a také několik sítí
metropolitních, které využívají národní i nadnárodní telekomunikační operátoři nebo regionální operátoři. S ohledem na chystané investice ze strany DRFG, by se délka sítí měla v roce 2020 zdvojnásobit. Skupina také plánuje napojit síť na panevropskou trasu, která by spojila západní Evropu s Čínou.

DRFG má ale další ambiciozní plán – chce totiž v příštím roce zdvojnásobit svoje tržby

v telekomunikacích. Podle ředitele telekomunikací Romana Řezníčka by v roce 2019 měl obrat překročit jednu miliardu korun a tržby skupiny by měly být v příštím roce dvojnásobné. Podle něj DRFG plánuje také investice do budování dalších optických tras, a to nejen na Slovensku. Už nyní podle něj DRFG jedná se společnostmi, které se zabývají výstavbou a servisem mobilních sítí v Německu nebo ve Švýcarsku a dál také pokračuje spolupráce s klíčovými zákazníky, kterým jsou O2, Vodafone, CETIN, T-Mobile a další. DRFG už se podle slov Řezníčka chystá také na výstavbu a servis sítí páté generace.